Edesvastuuseen

Täytyisi jollaintavalla saada syyllistettyä aiheuttaja, joka mahdollistaa homojen, lesbojen muiden sukupuoliviallisten ilmeneminen.
Kai nyt jonkinlaisen "takuun" täytyisi korvata moiset rakennusviat ?
11647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Nyt vika taitaa olla vaan peiliäkin lähempänä.

Opettele vaan suvaitsevaisuutta, niin sitten kaikenlaiset ihmiset jo kelpaavatkin ihan sellaisenaan.

2Äänestä
  • Nythän ei kyse ollutkaan suvaitsevaisuudesta, vaan takuusta viallisesta teelmästä.
    Jonkinlainen tuotevastuu nyt sentään pitäisi olla.
    Onhan yleensä tuotteilla muutenkin jopa palautusmahdollisuus.

    Äänestä

  • vm41 kirjoitti:

    Nythän ei kyse ollutkaan suvaitsevaisuudesta, vaan takuusta viallisesta teelmästä.
    Jonkinlainen tuotevastuu nyt sentään pitäisi olla.
    Onhan yleensä tuotteilla muutenkin jopa palautusmahdollisuus.

    << Nythän ei kyse ollutkaan suvaitsevaisuudesta, vaan takuusta viallisesta teelmästä. >>

    Niin tosiaan, kuten jo sanoin: se, että ihminen näkee jonkun toisen ihmisen olevan muka jotenkin viallinen, niin vika on silloin tässä ihmisessä, joka tällaisia vikoja näkee.

    << Jonkinlainen tuotevastuu nyt sentään pitäisi olla. >>

    Joo, harmi vaan, ettei esim. peruskoulu pysty kitkemään tuollaista suvaitsemattomuutta pois, mitä Sinullakin on muita ihmisiä kohtaan. Maailma olisi paljon parempi paikka, jos kaltaisesi suvaitsemattomat typerykset olisi saatu koulutettua suvaitsevaisemmiksi.

    << Onhan yleensä tuotteilla muutenkin jopa palautusmahdollisuus. >>

    Mihin Sinut nyt siis pitäisi palauttaa ?

    Äänestä

Jos kaikki on Jumalan luomaa ja hyvää ja kaunista (tunnettu uskonoppinut Mark5 kertoi taannoin ettei Jumala ole tehnyt mitään pahaa eikä rumaa), homot ja lesbot ja zoofiilit ja pedofiilit ja nekrofiilit ja urofiilit ja muut ovat Jumalan luomia ja katso! se oli hyvä.

1Äänestä
  • Mark5:n työkiireet Jumalana ovat rajoittaneet rajoittuneen Mark5:n känsäoloa täällä.

    Samoinkuin SamiA:n sekä monen.muukin.hiennostelijan aivopierujen määrä on laskenut
    yht.aikaa. Mistä johtunee kun ei ole sattumaa sanoo Raamattukin.

    Mitä lie saarnarit päissään ajatellut kun hiljeni, hik, iäk.si.ni.ni.ni

    Äänestä

Eipä oo tämä "vika" häirinnyt mun elämää. Kummasti se häiritsee hihhulien elämää. Hihhulit ovat sellaisia ihmisiä jotka haluavat tuhota kaiken joka ei miellytä heidän silmäänsä.

1Äänestä
  • Syyttäkää kaikkivoipaa ja rakastavaa jumalaanne. Hänhän on kaiken luoja teidän mukaanne.

    1Äänestä

  • ihmettelenvaan kirjoitti:

    Syyttäkää kaikkivoipaa ja rakastavaa jumalaanne. Hänhän on kaiken luoja teidän mukaanne.

    Väität ettei homoseksuaaleista löydy yhtäkään joka uskoisi siihen jumalaanne?!

    Äänestä

Hengen pieruus, hengen pieruus, Ahhhh!

Äänestä

Ei homoseksuaaleissa ole mitään vikaa, mutta uskovaisissa on!

Äänestä
  • Suurin vika uskovissa on se etteivät he näe mitään vikaa, ei itsessään, eikä uskossaan vaan viat on tässä reaalimaailmassa ja ateisteissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vm41 kirjoitti:

Täytyisi jollaintavalla saada syyllistettyä aiheuttaja, joka mahdollistaa homojen, lesbojen muiden sukupuoliviallisten ilmeneminen.
Kai nyt jonkinlaisen "takuun" täytyisi korvata moiset rakennusviat ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu