Jouluisen antimet luikauksella

Viiden kuukauden kuluttua voi jo alkaa laittelemaan joulukoristeita ja ostelemaan jouluruokia.Menee luikauksella aika, Just oli joulu ja taas on!

Pitää alkaa säästämään nyt jo. ni.
6420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mene töihin, maksaa 0 €

Äänestä

Nyt voi ostaa makaronia jemmaan jaja joululahjoiksi maalata makaroneja ja pujottaa nauhaan. Saa kaulakoruja ja joulukoristeita. Kumilankaa ja maalia voi kysellä annetaan palstoilla. Ei tule siis kalliiksi joulu.

Äänestä

Vaikka vitsiä väännätkin niin totuus on se, että köyhän on säästettävä joka ikinen päivä jotain, jos aikoo edes vaatimattoman lahjan jollekin lähimmälleen antaa.
Kympin kuussa kun säästää niin vuodessa se on 120 ja sillä saa mukavat lahjat.
Kun ei osta turhakkeita, kirja ja villasukat ja suklaa ovat mielestäni niin klassikko, että itse toivon aina sellaisia.
Voih nyt tuli ikävä joulua. Sais ton juhannuksen ensin lusittua alta pois niin alkaa odotteleen ihaninta talven juhlaa!

Äänestä
  • Veronpalautuksillani voisin ostaa kinkun sulle.

    Äänestä

  • yjyjghgkh kirjoitti:

    Veronpalautuksillani voisin ostaa kinkun sulle.

    Kiitos, vaikka epäilen niitä palautuksia. Ei sippilä anna.

    Äänestä

  • Ei kai se anna jos Vouti vie ne ; )

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tontut kirjoitti:

Viiden kuukauden kuluttua voi jo alkaa laittelemaan joulukoristeita ja ostelemaan jouluruokia.Menee luikauksella aika, Just oli joulu ja taas on!

Pitää alkaa säästämään nyt jo. ni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu