Kokkareet aikovat jättäytyä hallituksesta seuraavalla vaalikaudella , koska eivät hyväksy Perussuomalaisia , ainoa vaihtoehto on siis jäädä pois , sillä persujen vaalimenestys tulee jälleen olemaan kokkareille suuri pettymys.
Kokoomus ei halua hallitukseen.
sahaaomaaoksaansa
267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ei siellä kokkareita kukaan kaipaakkaan.
Ei sen tarvitsekkaan enää jos Sote saadaan maaliin Soten tarkoitus on rapauttaa julkinen terveydenhoito ja siirtää verorahat yksityisten terveydenhoito yritysten voitoksi ja ulkolaiset toimijat vievät rahat pois Suomesta. Ja jos tulet julkisen toimijan lähetteellä yksityiselle toimijalle hoitoon , niin todennäköisesti hoidolla ei olekaan mitään kiirettä.
Kokoomuksen hallituksessa olemisen tuloksia on Rahamarkkinoiden vapauttaminen , kaikki saivat lainaa ja tuli pankkikriisi ja 90 luvun lama. Vuokrasäännöstelyn lopettaminen . Ruotsissa on edelleen vuokrasäännöstely , tosin se vaikuttaa Tukholman vuokramarkkinoihin. Kukaan ei halua luopua halvasta vuokra- asunnosta. Menee perintönä suvulta toiselle. Ruotsissa ei ole työn kotitalousvähennystä, koska katsotaan, että rikkaat vaan ostaa palveluja.