Sarjassamme onnistuneita parsiuhdevalintoja:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201806122201009640_u0.shtml
Miksikohän ne laittoi loppuun sen "Hovioikeuden pöytäkirjoista käy ilmi, että Marko on uudessa parisuhteessa.", sehän kun on selvä asia muutenkin.
Marko on uudessa parisuhteessa
9
2072
Vastaukset
- Tyydass
Nainen myös kertoo: matkustelimme paljon joten olimme onnellisia.
Joo-o. - Totuus-
Naiset ei koskaan usko että komea mies voi huijata naisia. Nainen ajattelee että komea mies on unelmamies ja kunnollinen hyvä kumppani. Naiset ajattelee rumista miehistä että ne on huijareita ja väkivaltaisia. Naiset antaa rahansa jännämiehille koska jännämies rakastaa ja on komea.
- miesrakastaajänniä
Miehet ajattelee kaikista kauniista naisista samalla tavalla. Vain kaunis nainen on kunnollinen ja unelmakumppani. Kaunis nainen ei tee lapsia vieraiden miesten kanssa eikä varsinkaan elätytä niitä lapsia miehellään.
miesrakastaajänniä kirjoitti:
Miehet ajattelee kaikista kauniista naisista samalla tavalla. Vain kaunis nainen on kunnollinen ja unelmakumppani. Kaunis nainen ei tee lapsia vieraiden miesten kanssa eikä varsinkaan elätytä niitä lapsia miehellään.
Asiaa on vallan psykopatologianlaitoksen toimesta tutkittu apurahaperusteisesti.
Tulos:
-Miesten arvio naisten luonteesta ei korreloi naisen ulkonäköön
-Naisten arvio miesten luonteesta korreloi voimakkaasti miehen ulkonäköön
Siis naisen mielestä komealla miehellä on aina parempi luonne (vaikka näinhän se ei tietenkään ole).
Ja KVG.PalstaTrolli kirjoitti:
Asiaa on vallan psykopatologianlaitoksen toimesta tutkittu apurahaperusteisesti.
Tulos:
-Miesten arvio naisten luonteesta ei korreloi naisen ulkonäköön
-Naisten arvio miesten luonteesta korreloi voimakkaasti miehen ulkonäköön
Siis naisen mielestä komealla miehellä on aina parempi luonne (vaikka näinhän se ei tietenkään ole).
Ja KVG.Sekin tuossa jännä että niin kauan kuin näytti että matkustellaan Markon rahoilla ja muutenkin rahaa näytti riittävän nainen ei osannut epäillä mitään. "Mä kulta otin ne sun säästöt ja talletin sun tilille" eikä nainen hoksaa edes vilkaista. Nainen osaa olla suurpiirteinen rahan suhteen kun ne ovat jonkun muun rahoja :D
- resurssitjastatus
Harmaaritari kirjoitti:
Sekin tuossa jännä että niin kauan kuin näytti että matkustellaan Markon rahoilla ja muutenkin rahaa näytti riittävän nainen ei osannut epäillä mitään. "Mä kulta otin ne sun säästöt ja talletin sun tilille" eikä nainen hoksaa edes vilkaista. Nainen osaa olla suurpiirteinen rahan suhteen kun ne ovat jonkun muun rahoja :D
"- Matkustelimme muun muassa Roomassa ja kihlajaismatkalla Thaimaassa, joten elämämme oli varsin onnellista. Markolla vaikutti olevan koko ajan suhteellisen paljon rahaa käytössään. Hän selitti rahaa jäävän paljon suuresta palkastaan, joka oli hänen kertomansa mukaan yli 4 000 euroa kuukaudessa, nainen selvitti."
- Sugar12
Siinä ollut oikein jännämies..On tuossa naisessakin vikaa ja tyhmyyttä..luulis,että hälytyskellot ois jossain vaiheesa soineet..
Tavallisesti ihmiset ovat parisuhteessa enimmän osan aikaa. Ikisinkkuilu on harvinaista.
- Kiltti-Ja-Kunnollinen
Jännämies on heti uudessa suhteessa tietenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131218
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1191062- 132948
- 96802
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten299763Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait81676Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54616Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64592Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48579- 75514
