Tutkintalautakunnan lausunnossa tuli esille, että tekijästä oli annettu vihje kolmelle taholle poliisissa, mutta "se oli jäänyt pyörimään" koneistossa.
Enpä ihmettele yhtään. Poliisin toimintaa on yritetty vaikeuttaa ja vaikeutettu tiettyjen piirien taholta nostamalla iso mekkala, jos tulijoihin on yritetty kohdistaa valvontatoimenpiteitä, ja se loppuun saakka kaluttu rasismi-kortti on nostettu joka kerta esille.
Oletteko nyt tyytyväisiä, te, jotka olette tällaiseen syyllistyneet?
Enpä ihmettele yhtään. Poliisin toimintaa on yritetty vaikeuttaa ja vaikeutettu tiettyjen piirien taholta nostamalla iso mekkala, jos tulijoihin on yritetty kohdistaa valvontatoimenpiteitä, ja se loppuun saakka kaluttu rasismi-kortti on nostettu joka kerta esille.
Oletteko nyt tyytyväisiä, te, jotka olette tällaiseen syyllistyneet?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Turun puukotus on huijausta. Se oli samanlainen false flag operaatio kuin mitä Jenkeissä harrastetaan ja on harrastettu jo vuosia. Se että huijaus tapahtui Suomessa ei ole oikeastaan mitään uutta. Mikkelin panttivanki draama oli niitä ensimmäisiä ainakin lähihistoriassa. Se tapahtui 1986 ja oli jatkoa Palmen murhalle. Sitten tuli Pasilan poliisitalon pommi isku joka oli jatkoa Oklahoman paukulle. Suomi siis matkii noita maailmalla tapahtuneita juttuja. Turun puukotus oli jatkoa Barcelonan iskulle paria päivää aiemmin. Nyt ei ajettu autolla vaan valittiin puukko. Aika tökerösti lavastettu ja pääjehukin on aika epäsympaattinen tyyppi että joku voisi tuntea jotain sympatioita häntä kohtaan, mitä näissä jutuissa usein ajetaan myös takaa. Ulkomailla nuo ammutaan kuoliaiksi ja säästetään valtion rahoja vai onko vankeinhoito ilmaista.
Nyt onkin ollut hiljaista niin Suomessa kuin maailmallakin. Tyyntä myrskyn edellä. Nuo on aika tarkkaan ajoitettuja iskuja. Lavastajat odottaa että kansa on unohtanut kaiken ja palnut taas tuttuun ja turvalliseen olotiloihinsa missä ei tapahdu koskaan mitään ja siksi he oikein kaipaavat että jotain älytöntä taas tapahtuisi. Nyt on meneillään jalkapallikisat. Ihme jollei mitään keksitä vaikka englantilaiset huligaanit tulevat paikalle ja ne ammutaan kylmästi mitään kyselemättä ja Venäjä saa siitä moitteet, että mitä te kilttejä jalkapallifaneja ammuskelette. Saa nähdä.
Minä ainakin vältän edelleen keskustaan menoa Turussa.
Odotan niitä todisteita nyt kaikista murhista. Onko niitä ja hämääkö ja estääkö nuo Palmen hautajaiset kuvittelemasta sitä että koko murha oli hoax eli huijaus. https://www.youtube.com/watch?v=IhUBRyj0E7g
Teknisesti tuollaisen hautajaisten lavastaminen ei ole kovinkaan vaikeaa. Maksaa kylläkin rahaa vaikka veromarkkojahan siellä vain paloi ja ruotsalaisten veromarkkoja. Moraalisesti lavastus on haastava. Kuka tiesi ettei arkussa ole ainakaan Palme on sitten eri asia.
Nykyään ei enää paljasteta uhrien nimiä. Minä olin töissä kuolemansyytilastossa aikoinani ja kiinnitin huomiota (kaikki kuolintodistukset menivät sormieni läpi) Rikoslehti Alibi uhrien olemattomuuteen sillä se keksi omasta päästään noita murhia. Onko valtamediasta tullut myt samanlainen mytomaaninen tarinan iskijä ja keksii murhia omasta päästään ja lavastelee niitä ihan huvikseen vai mikä motiivi on heillä takanaan. Siviilitiedustelulain läpivientikö?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15313197/tutkintalautakunta-turun-tapauksesta
Terroristi Abderrahman Bouanane on tuomittu elinkautiseen vankeuteen Turun iskusta - murhasi kaksi naista. Varsinais-Suomen käräjäoikeuden kannan mukaan elokuun 18. päivän tapahtumissa oli kyse Suomen historian ensimmäisestä ääri-islamistisesta terrori-iskusta. Käräjäoikeuden mukaan Bouanane syyllistyi kahteen murhaan. Surmien lisäksi Bouanane haavoitti kuutta muuta naista ja kahta miestä. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201806152201014459_u0.shtml
Näissä tapauksissa syyttäjä vaati Bouananelle rangaistuksia terroristisessa tarkoituksessa tehdyistä murhan yrityksistä.
Käräjäoikeuden mukaan kaikki murhan yritykset olivat luettavissa mainituiksi murhan yrityksiksi.
Tapaus oli Suomen historian ensimmäinen, jossa käräjäoikeus käsitteli terroristisessa tarkoituksessa tehtyjä henkirikoksia. Rikoslaki määrittelee terroristiseksi tarkoitukseksi sen, että teko "on omiaan aiheuttamaan vakavaa vahinkoa jollekin valtiolle tai kansainväliselle järjestölle".
Tuomio ei ole lainvoimainen.
Miksei tuomio ole lainvoimainen?
Eikö siltä sekopäältä saada partaa hiuksia leikattua !! TUKKA pois linnaan jne . JOUTUU maksaan yli 500000 e omaisille ! Voi perkele , mehän se taas maksetaan veronmaksajan pohjattomasta pussista , Kyllä tää on tosiaan HÖLMÖLANDIA , jenkeissä ois jo sähköistuimessa ja neitsyeitä moikkaamassa , voi perkele!
Montako muuta täysin turhis marokko-isisturvista on hyyskillä täysihoidossa???
Montako niistä muka koulunpenkillä suomalaisten lasten seurassa???
Sairaat sekopäähyyskät! Imbesillitlattajalat! Älyvapaatmokuterrroristiunelmaidiootit!
Jorman puute sumentaa vähäisenkin aivotoiminnan sidukoilta.