Sinä siinä voit aloittaa, kun kerrat luit tämän..-toksia.
Mikä on grillimakkaroiden n:o 1 tänään?
käiwärä
17250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Originaali Wilhelmi on luottokyrsä joka tilanteeseen.
Nii tota mun piti vielä sanoo, että wilhelmi pelastaa tilanteet kun se kelpaa vegaanillekin. Anoppi o vegaani ja toin kyrsät grillille muovirasiassa ja päälä luki soijatuotteita, niin kyllä kelpas ei mitään esteitä.. ja ohan se harppu nuorenaki kyrsää saanu, eihä tota mun muijaakaa olis olemasa, jos lihasa kyrsä ei oliis kelvannu... sano
Eetvartti on ihan ok.
Niin, makuasioistahan ei voi kiistellä eíkä siten voi yleisesti paremmuusjärjestykseen laittaa, mutta silti Atrian makkarat (kotimaisia) ovat parhaita, jokaisessa luokassa. Lidlin suolatönköt eivät kuulu millekään listalle.
Lidlin Urho Atrian tekemä. Hyvä.
Kivikylän+Huilun+Tuhti.Kunnon+makkaraa.Tämä+on+parasta.
Lihapitoisuus+87%.
Liha?+Pihvissä+100%+ja+makkaraksi+aitoa+B-luokan+makkaraa.
Wigrenin nysä. Pieni mutta herkku.
Ovat halpuuttaneet makkaroita. 50 grammaa puuttuu paketista.
Törkeää.
Minä ostin tänään snellman all natural grillimakkarapaketin. Näytti ihan hyvältä lihaa 78 pinnaa. En syönyt vielä.
Mä tahtoisi kunnon possu jauhomakkaraa, ei mitää lihaklönttiä. Grilliin liha lihana ja makkara makkarana.
Syökö ostarimaleksija irakilainen grillimakkaraa vai onko se haram?
Maleksiva kantasuomalainen työtön syö ja sen näkee jo kaukaa mahan suuruudesta. Keskikalja maistuu maleksijalle myös.
Kahden lajin maleksijoita, ulkomaalaisia sosiaalituristeja ja kotikutoisia.
Joo mut niitten kotikutosten porukat on rakentanu tän maan ja keränneet ne miljardit Kelalle, nää muut vaan puff ilmaantuu tänne ja heti saa samat edut, Saksassa ym. ei saa ja se on Eu lakien mukaista.
Paras on eittämättä se, millä saa kämpänki poltetuksi.
Atrilli is the best! Makkaran tulee olla jauhoinen, ei liikaa lihaa, silloin se on makkara makuun! Suuri lihapitoisuus tekee sitkeetä ja rasvapallerot pyörii suussa, liha lihana erikseen ja perusmakkara jauhoisena maistuu ja sitä voi syödä paljon. Lihaisat makkarat täyttää heti ja tulee yökkö olo, ne ei sovi makkaraan.