Sen voi jokainen todeta.
Ei mitään järkevää syytä olla ateisti!
Ei mitään järkevää syytä olla ateisti!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Olen maksanut yhteiskunnalle veroja neljäkymmentä vuotta ja samalla olen kasvattanut kolme yhteiskuntakeplpoista tervepäistä uutta veronmaksajaa. Ikinä en ole käynyt sossussa, enkä tule käymään.
Olen ateisti.
Valtio on Ev.lut(ka) kirkon homopauloissa oleva megateisti. Luterilaiset nuuskivat pallejaan ja ovat et(u)ovia!!!!!!!!!!!!!!
Miksi te uskovaiset olette tuollaisia? Typeriä lapsellisia länkyttäjiä, jotka tehtailee ateismipalstalle ääliöaloituksia? Tuotako se Jeesuksen ottaminen sydämeen ihmiselle tekee? Jos niin on, en tule ikinä huolimaan mokomaa sontaukkoa sydämeeni.
Miten sen voi jokainen todeta?
Voista saa ateisti kivessyövän ja palleihin tulee TUKOS tulppa siisruusu verestä.
Tällä palstalla jokainen voi kylläkin todeta, millaista ylevää kauneutta
ja pyyteetöntä lähimmäisenrakkautta usko maailmaan aina tuottaa.
Ois ihanaa, jos sinusta ois eläjäksi omin varoin.
Kaatumaseurojen lahkojohtajien kädet vatkaavat housuissa vauhdilla kun he lukevat näitä omien nuorisoyhdistyksiensä aloituksia.
Ajattelitko, että demostroimasi kristitty lähimmäisenrakkaus ja seesteinen elämänviisaus vaikuttaisi jotenkin houkuttelevalta?
Sanoit Demonisointi? Koulut demonisoivat ihmisiä, nuoria!
Atk-luokasta kuuluu ateisti-opettajan ääni ,perkeleen monen tietokonesaatanan ruutumeren takaa kun opetetaan Java-kahvin perkeleen taitoja
Opettaja:"Java-Demoni on valmis, haluatteko nähdä sen"
Näin ateisti EMO manaa Perkeleen esille huvikseen kaikkien edessä
<<"Java-Demoni on valmis, haluatteko nähdä sen">>
Hauska.
huhu ikihihu löytyi
Menkää seliseliseliselittämään kaikki ateistit omaan poteroonne!
Sinä voisit käydä peruskoulun loppuun ensin. Ja opetella muutaman sivistyssanan.
Minä en teidän sairaassa ja vinksahtaneessa yhteiskunnassa jeesustelijoita elätä.
Perustele! "Kaikkihan sen tietää" (=minä ole oikeassa) ei ole mikään perustelu.
Minä en tiedä sitä, enkä ole sitä todennut enkä pysty totemaan. Siis osoita minulle miten sen voin minäkin todeta, miten se näkyy tämä toteamasi "ateistien loisuus"?
Onnellisesti ateisti, jos uskominen on oikeus tuomita ihmisiä uskonnon perusteella. Vaikka olen ateisti, en silti jaksa alkaa tuomitsemaan uskovia. Uskokoot ken haluaa, ei ole minun asiani alkaa ketään siitä sättimään.
Saatanallinen palsta......käyttäkää!!!!
Miksi käyttää Uskonnot ja uskomukset-palstalsta tuota........Sanaa? Ovatko nykyuskovaiset mielestäsi pirunpalvojia vaiko pirun idiootteeja?
Ateismiin on täysin järkevä syy jos on sitä mieltä ettei jumalia ole olemassa on täysin järkevää olla ateisti.
Teismiin on täysin järkevä syy jos on sitä mieltä että Jumala on olemassa on täysin järkevää olla teisti.
Agnostikolla on täysin järkevä syy olla agnostikko jos ei tiedä onko Jumala olemassa on täysin järkevää olla agnostikko.
Jos on olevinaan teisti eikä tunne uskontoa johon uskoo ja möläyttelee täällä mitä sattuu on idiootti, sama pätee tietenkin teisteihin ja agnostikkoihin.
ja taas kirjoitusvirhe viimeisessä lauseessa pitää olla
"sama pätee tietenkin ateisteihin ja agnostikkoihin."
Idiootit eivät kykene kirjoittamaan palstalle. Debiili voisi olla lähempänä totuutta. Jako debiili, imbesilli, idiootti on tosin jo vanhentunut.
Wiki:
"1800- ja 1900-luvun lääketieteessä ja psykologiassa idiootiksi määriteltiin henkilö, joka oli vaikeasti kehitysvammainen ja jonka älykkyysosamäärä oli alle 35. Idiotian vanha suomenkielinen nimitys oli tylsämielisyys. Nykyään suositeltava ilmaus on vaikea älyllinen kehitysvammaisuus"
ok...sovitaan niin
Uskontoa, huuhaata eivät tarvitse kuin mielenterveysongelmaiset.
Jos ne tarvitsevat uskoa puhuviin aaseihin ja globaaliin tulvaan niin ei ne terveitä ole...
Jeesuksen pää kun tuppaa hajoamaan kuin Ladan sytytysjärjestelmä. Siksi patistan Hänta uskomaan edes itseensä!!!!
Olen täysin samaa mieltä jos he uskovat aaseihin ja globaaliin tulvaan nyt vain on niin että niihin ei tarvitse uskoa, riittää kun uskoo Jeesukseen.
Eivät rahoita piispojen juomia kuten kunnon kansalaiset.
Maailmassa ei ole kohta yhtään ateistia eikä vääräuskoista, koska ne tuhotaan joka ikinen.
Siksi heihin ei kannata tilata aikaa montaa sekunttia, koska se on ajan haaskausta.
Ok. 10
Lemmikkilääkäri kehoittikin olemaan inhimillistämättä eläintä.
Totta. Maailma olisi parempi paikka elää, jos ateisteja ei olisi.
Ei tiedettä, eikä tietokoneita, ei kirjoja. Parasta.
Maailma on parempi paikka elää, koska jumalia ei oikeasti ole. Vain hullut uskovaiset joskus haittaavat.