JOKAISELLA MAALLA ON OIKEUS KIELTÄYTYÄ

https://www.kansalainen.fi/itavallan-liittokansleri-jokaisella-maalla-on-oikeus-kieltaytya-siirtolaisista/

Tänään Kultarantakeskusteluissa sanottiin, että on lopetettava maahanmuuttoa kritisoivien demonisointi, ihmisillä on oikeus mielipiteisiinsä!
6960
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vallitseva suvaitsevaisuus kieltää kaiken normaalin kuten sananvapauden, ilman ilmaisunvapautta ei ole mitään, se on perusoikeus.

Äänestä

Mutta kun ihmisten enemmistö on nykyään todella maahanmuuttokriittistä, niin palloa on enää mahdoton pysäyttää ja hyvä niin.

Äänestä

Järjen ääniä kuuluu myös Belgiasta.

https://www.suomenuutiset.fi/belgian-maahanmuuttoministeri-haluaa-tiukan-pakolaislinjan/

Belgian maahanmuuttoministeri Theo Francken vaatii EU:n hyväksyvän pakolaisia vain YK:n kautta. Tämä tarkoittaa niin sanotun ”Australian mallin” mukaista pakolaislinjaa. Hän tukee Italian muuttunutta maahanmuuttopolitiikkaa.
Francken on Flanderin suosituin poliitikko. Hän kertoo varsin suorasukaisesti, miten EU:n tulisi toimia Välimeren siirtolaiskriisissä.
– Eurooppaan veneillä tulevilta pitäisi evätä oikeus turvapaikkaan, Francken kertoo.
Francken käännyttäisi kaikki veneet takaisin Pohjois-Afrikkaan. Hänen mukaansa maahanmuuttokriisiin kriittisesti suhtautuvat eivät ole rasisteja, vaan ajattelevat järjellään.

Äänestä
  • Kultarantakeskustelussa myös perättiin tätä samaa asiaa !

    On järjetöntä syyllistää ihmisiä, jotka arvostelevat tätä järkyttävää pelleilyä ja rikollismafioiden toimintaa ja nimittää heitä rasisteiksi.

    Eurooopalle on jo aiheutunut valtavaa haittaa tästä asiasta, nuo nuoret miesjoukot muodostavat suuren vaaran koko Euroopalle, turvallisuus on tuhottu!

    Äänestä

Onko Välimeren ylittävät kehitysmaaihmiset siirtolaisia? Kun laivalasti näitä nytkin saapui Espanjan Valenciaan, niin uutisoitiin siirtolaisista, pakolaisista, maahanmuuttajista vuoronperään kyseisistä ihmisistä. Eli puhuttiinko yhdestä ja samasta asiasta? Miksi ei voi sanoa näille yhteistä sopivaa nimeä, ongelmaväki? Koska nimenomaan näitähän nuo ovat. Jossain vaiheessa tätä ongelmaväkeä ruvetaan tylysti hinaamaan lähtömaihinsa. Se on nimittäin pakko tehdä.

Äänestä
  • Juu ja kun ongelmamaat eivät ota vastaan näitä paperittomia omiaan vaan suoraan rajoiltaan ja lentokentiltään käännyttävät takaisin sinne minne onkin otettu vastaan niin onkin ongelmien ongelmaa näköpiirissä!!! Ilmeisen tahallista sivistysvaltioiden tuhoa tässä kaiketi valmistellaan.
    Miksi siis pitää ottaa väkisin ketään vastaan kun heitä ei vastavuoroisesti oteta enää takaisin millään syillä?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eikiitos kirjoitti:

https://www.kansalainen.fi/itavallan-liittokansleri-jokaisella-maalla-on-oikeus-kieltaytya-siirtolaisista/

Tänään Kultarantakeskusteluissa sanottiin, että on lopetettava maahanmuuttoa kritisoivien demonisointi, ihmisillä on oikeus mielipiteisiinsä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu