juhannus ohi

juhannus juoamt juot6u..juhannushanu kuivunu..pellolta ei löytyny naista..lonpakko potee ummetusta ja vain krapulapereseeni puhuu mulle.. no onneksi on viittä vaille litran kossu sillä päästtään huomiseen..eiköoo kiva?

11

403

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kremppa-aaron

      Paha juhannus alkas sillä että nuori aseistettu isompi jätkä unessa piti minua vankina. Siihen tuli toinen jätkä ja ne alakas riitelemään niin kiivaasti ettei ne nähny kun lähin juoksemaan mettään, etelän suuntaan.
      Luulin että se nuorempi jätkä ottaa munt kii, mut se jäi jälkeen joku spurtissa. Adrenaliini virtas niin kovaa. Aidoin kuin Ed. Mooses parhaina vuosinaan.
      Heräsin ärtyisenä ja väsyneenä. On se piruperkelettä kun unissakaa ei rauhoa saa.

    • a-no

      Tänään illalla kannattaa suunnata Seurasaareen: "Juhannustunnelmaan pääset virittäytymään jo Seurasaaren sillalla, kun lauttakokko roihuaa iloisesti vedessä ja tukkilaiset taituroivat tukeillaan.

      Sillan kupeessa voit myös tutustua mottimestari Antti Ticklénin tekemään halkomottiin. Antin aukiolla ilta alkaa juhannussalon nostolla ja jatkuu tutustumalla kansantansseihin.

      Nukketeatteriesitys Myttyiltamat sopii kaikenikäisille katselijoille, juhannusyön maagisuus on aistittavissa taikapolulla ja Karunan museokirkossa voi nauttia kanteleen tai paimensoittimen soinnista.

      Työpajoissa tehdään ruokopillejä ja seppeleitä ja suomenhevonen ajureineen vie kävijöitä hevosajelulle. Juhlakentällä tanssitaan lasten poloneesia, katsellaan lasten oman kokon syttymistä ja ihaillaan hollolalaisten kansantanssijoiden kruunumorsiusparin tansseja ja illan päätteeksi on kaikille sopivat pelimannitanssit. " Liput vain 17 euroa!

      • Aaah.villi-Pohjola

        Ja mikäs estää tekemästä patikkamatkaa Nuuksio-taigaan. Siellä villi luonto pohjolan valgeassa yössä tuntuu hyvin eksoottiselta elämykseltä.

        Karhuemo voi tulla nuuhkimaan saisiko sinusta parille pennulleen safkatäydennystä. Sen estät hölväämällä Otsoestoa teltan ympärille.Nuuksion jäämeren rannikolla voit nähdä jääkarhun lampsivan tai vaanivan hylkeiitä jäälautoille. Sinne aina matkaan juhannuksena.


      • a-no

        Tästä telttailusta tulikin mieleeni, että luin tällä viikolla kaksi (2) elämääni mullistavaa niksiä lehdistöstämme:

        1. Sirottele asuntosi huoneisiin vehnäjauhoa nurkkiin. Tällöin huomaat heti, jos boa on yön aikana liikkunut sisätiloissa.

        2. Telttaillessasi, sirottele perunalastuja telttasi ympärille. Näin kuulet, jos murhamies tai karhu lähestyy telttaasi. Muistakaa Bodom ja Tulilahti ja ottakaa opiksenne!


      • ..no ens uunnannu..olin kotona..


    • ..se on seuraakvaksi k-menu.siiberii 5,5 volttii jas sit heittää volttii..mut tarttee väkemvämpää,,

    • notta.näin.se.menöö

      Alootin syksykauren kun valoisa päivä alakas kesäpäivänstopista kahta päätä lyhenömähän. Hyvää alakavata syyskautta.

    • onsiiytyyy

      Laitan kekrijuhlaan jo ponupannuuun tulta alle. Se pitää kolmesti kirkastaa. Omaan käyttöön meillä päin saa tirauttaa. Kuitenkin talkooväelle tai hirviporukanväelle saa snapsit antaa.

      • ..kevyemåiä keittämällä tai panemalla..onk se ees kolmen xssän ponuu? nuuu


      • onsiiytyyy
        pervokki kirjoitti:

        ..kevyemåiä keittämällä tai panemalla..onk se ees kolmen xssän ponuu? nuuu

        oN.se Kiteen kolmastkirkastetun ohjeella tiputeltua. Kun kehuin juoman tuikeutta ASlakille Kiilopään reunalla, se pyys maistamaan juomaa.
        Äijä haistoi ja otti sitten tukevan ryypin - jo vain jo vain; sinä sitä et kanna vettä tunturiin, kakisteli A.


      • jalovettä..kiilupää..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaiset nuoret Eu:n köyhimpiä?

      Suomalaisen nuoren varallisuus keskimäärin 5000e. Eu:ssa keskimäärin 25 000e.
      Maailman menoa
      179
      1384
    2. Mikä on sun ja kaivattusi nimen viimeinen kirjain?

      Välillä näin päin...
      Ikävä
      88
      1214
    3. Sofia teki aika pahat oharit

      Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      219
      1131
    4. Mikä on toinen nimesi?

      Tiedätkö naisen?
      Ikävä
      68
      952
    5. Mikä on kaivattusi

      Nimi väärinpäin🤔🙃
      Ikävä
      62
      744
    6. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      55
      600
    7. Mikä kaivatussasi

      on niin erityistä?
      Ikävä
      32
      568
    8. Muiden vaikutus

      Oletko antanut muiden vaikuttaa mielipiteisiisi, tunteisiini tai valintoihisi suhteessa kaivattuusi?
      Ikävä
      80
      526
    9. No tavallaan seuraava kohtaaminen on käänteentekevä

      Koska sanon sulle että rakastan sua. On aika. Pösilö.
      Ikävä
      29
      504
    10. Miten J sitten tehdään se?

      Varaanko kumin?
      Ikävä
      45
      497
    Aihe