postin osoite selvitys

postipoika

minulle oli tulossa kirje poste restante osoitteeseen, mutta lähettäjä kirjasi väärän postinumeron lähetykselle ja kyseiselle postinumerolle ei ole noutopostia. kysyin asiakaspalvelu chatissa asiasta ja sain vastauksen että menee osoite selvitykseen jos ei löydy omaa kotiosoitetta palautuu lähettäjälle. jos on kokemusta kauan lähetys tulee viivästymään jos oikea osoite löytyy. lähetys tulee siis tavallisena kirjeenä.

1

2614

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cee-Lila

      Minulla ei ole poste restante osoitetta, mutta kerran minulle osoitettu kirje kesti kuukauden tulla oikeaan osoitteeseen ja kuoressa oli kaikki muu oikein, mutta postinumerossa niin pieni virhe, että oli sama kaupunginosa kyseessä parin kilometrin päässä. Harvinaisen kauan kesti siis siellä osoiteselvityksessä ottaen huomioon, että katuosoite numeroineen oli tasan oikein.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1762
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      110
      783
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      674
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      638
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      52
      601
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      20
      590
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      556
    Aihe