Tämä aika on erikoinen. Vaihtoehtoiset faktat valkopesevät kokoomustasta lumivalkeaa. Hallitus vihapuhuu, syrjii, leimaa sosiaalirasistisesti heikompia eli köyhiä ja työttömiä valtamediassa, eikä juuri kukaan nosta kummempaa hälyä, vaan enempi hyväksyvät huono-osaisten ja työttömien päälle syljeskelyn. Tämän vihapuheen pääpuolue keikkuu koko ajan gallupeissa Suomen suosituimman puolueen tittelistä kisaten(?)
Leipäjonoissa olevia nälkäisiä auttavalta laupeudentyötä tekevältä Heikki Hurstilta halutaan leikata leipäjonotuet pois ja siirtää ne bisnesmäiseen kerran viikossa tapahtuvaan yhteisruokailuun, jonka ehdoksi vaaditaan nälkäisiltä pakkorekisteröitymistä sekä Aktivointitoimia. Parasta ennen päivätyn hävikkiruuan saadakseen pitää pakkorekisteröityä ja suostua pakko-Aktivointiin?!??
Eurooppaan ja EU-maihin mm. Suomeen kohdistuu massiivinen kaiken "vihreän" eli rahan sekä resurssit syövä kulkusirkkavitsaus jota sekä EU-hallinto että Suomen porvarihallitus näyttävät edesauttavan. Kuin konsanaan Uuden Babylonian Baabelin kielten- ja kansainsekoituksen toisinto oikea KansainSekoomus tai Kansallinen Sekoomus. Suomi ja muut EU-kansallisvaltiot saadaan sekaannukseen ja hajaannukseen sekä islami kilpailemaan kristinuskon kanssa.
Kokoomuksen puoluekokouksessa Turussa kesäkuussa 2018 kokoomusväki nousee pystyyn hurraamaan kuin hurmoksessa kun Petteri Orpo sanoo kannattavansa Suomen jäsenyyttä Natossa. He hurraavat Natojäsenyyspuheille enemmän kuin sille että Orpo valitaan uudelleen puolueensa johtoon samaisessa kokouksessa(?)
Suomen porvarihallitus haluaa kiireellisesti ja paniikissa tiedustelulain massavalvonnan ja perustuslakiheikennykset sekä mahdollisuuden ulkoistaa suomalaisiin kohdistuva tiedustelu ulkomaisille tahoille Nato, NSA, CIA, M15 jne.
Suomeen luodaan EU:n ja Naton hybridikeskus joka saa "lupa tappaa" -oikeudet ja täyden koskemattomuuden.
Ollaan myös luomassa vihapuhetta kieltävää säännöstöä, joka perustuu poliittisideologisiin näkemyksiin ja polpon seurantaan.
EU on ajamassa läpi artiklat 11. ja 13, jotka sisältävät linkkiveron ja lainausten kieltämisen sekä reaaliaikamoderoinnin. Tämä luodaan jotta vastamedia ja uusmedia saadaan sensuroitua kertomasta niitä asioita joita politisoitunut valtamedia ei kerro tai kertoo vain yhden propagandistisen näkökulman.
Saksan, Tanskan, Ruotsin, Suomen viranomaiset antavat rauhanaikana erikoisia ohjeistuksia kriisiajan sijoituspaikoista, muona- ja tarvikevarannoista ym. Kuin sota olisi ovella(?)
Suomen Euroopan neljänneksi ja EU:n toisiksi paras terveydenhuoltojärjestelmä (Yle kertoi 2015) sellaisten rikkaiden maiden kuin Norjan, Sveitsin ja Hollannin jälkeen halutaan kiireellisenä ja paniikissa vaihtaa yksityistämis-SoTeen, niin että korkea valtiovarainministerin virkamieskin puhuu selvää luikuria naurettavista yli 4 miljardin euron säästöistä, ja valiokunnissa huudetaan ja vaaditaan kansanedustajien kesälomia keskeytettäväksi jotta tämä malli saadaan vietyä läpi, jonka laskelmat ovat täysin hatusta vedettyjä.
Mitä Suomessa ja mitä EU:ssa on oikein menossa kun on kamala paniikki valkopestä kokoomustaa lumivalkeaksi???
Ajan merkit:Mikä on tämä kauhea paniikki eliitillä
4
109
Vastaukset
- pesula
Kyllä tässä on menossa kirjopesu. Punainen paita sai tahroja ruskeasta likööristä ja nelos kaljasta, vihreät sortsit sotkeutui voikukkiin ja votkaan. Surf-pesuaine ei tehoa, vaikka kuinka surffailen.
- EläköönKapitalismi
Uusliberalistiglobalistien veronkiertovelkataloiden kupla puhkeamassa ja tarvitaan lokaali kriisi, sotateollisuus ja jälleenrakennusprojektit sekä kärsineiden maiden kansallisen omaisuuden yskityistäminen turvaamaan kuplatalouden sijoitukset reaaliomaisuuteen mm. maat, metsät, pohjavedet, kaivannaisvarannot.
- muutoksentuulet
sota tulee.. ja tasottaa mättäät..!!
nyt vain eri tyyliin/asein kuin 70v sitten..
lopun pyristelyä eliitin suunnitelmat..! - etrtyryeryer
Hmmmm.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1473197Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel702200Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102167Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien701866Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1551682Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi241586Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k121424Pesäpallo rulettaa
Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy31143Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem231128Lamppu syttyi
Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️751095