HURU-Ukko Jumalat ja KEPPI-Hevos JEESUKSENSA

HerrojenHevostelut

Iltaisin, kun lamput sammuu, ottavat Jumalat hevostallistansa KEPPI-Hevos JEESUKSENSA ja ratsastavat niillä pitkin Valtakuntaansa.

Herrat HURU-Ukko Jumalat ottavat JEESUKSIA tukasta kiinni, kuten hevosia pitää harjaksesta kiinni tarrata, ja sitten alkavat niillä kopsuttaa, laukata!

3

233

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HirnuvatHevosJeesukset

      Ja JEESUKSET olivat ENNEN KEPPI-Hevosuuttaan Valtakunnan Pinokkioita: JOKA kerta, kun JEESUKSET valehtelivat, Heidän nenänsä kasvoi peittämään koko Valtakunnan Taivaankaaren.

      Sittemmin sama syndrooma kehittyi Heille alapäähänsä, sopiihan se Antikristus-JEESUKSILLE varmaan paremmin.
      Giuseppe-Jumalat EIVÄT kokeneet saaneensa tarpeeksi IRTI Pinokkio-Jeesuksista, tulihan Heidän VALEENSA tosi kalliiksi yhteiskunnille ja ihmisille. Siispä Giuseppe-Jumalat siirtyivät HURU-Ukoiksi ja muuttivat Jeesukset KEPPI-Hevosikseen, joilla ratsastavat illan tullen aina Taivaanrannan horisontissa!

      Varokaa, Heillä on taas uudet kujeet mielessä ja aikeinaan! Varmasti saamme nähdä niistä taas horisontissa. Ällöttävää, eikö vain?

    • JumalanTuliPallo

      Jumala-satusedät kirottuaan Raamatun, koska sinne pääsi vahingossa ihmisille varoituksia ihmisten parhaaksi, päättivätkin sitten kesyttää sen Helvetin Tulimerensä ja heittää Itse sinne Pari kuperkeikkaa, Jeesukset perässään.

      No, tulihan ei ottanut sammuakseen, vaan sinne piti heittää koko puoli Valtakuntaa, ihmisiä, jotta saataisiin sen Helvetin Kita tyyntymään ja täyttymään. Tämähän kaikki on Noiden Jumalien Tahto, kuten kaikki tämäkin tarina, asiallisena tosin, on jo Raamatussa meille kerrottu, varoitettu. Jumalien juorujen mukaan vain kuulemma n. 100 000 ihmistä pelastuu, kun maailma tuhotaan Jumalien, Valtiaiden taholta. Onhan Hän NIIN paljon maailmaa rakastanut, eikö niin (ainakin omassa valehtelevassa mielikuvituksessaan).

    • tapon-aika

      näytä niille Jeesus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      69
      1082
    2. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      64
      872
    3. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      66
      856
    4. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      53
      848
    5. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      187
      832
    6. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      712
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      706
    8. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      59
      698
    9. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      206
      680
    10. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      28
      624
    11. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      578
    12. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      42
      548
    13. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      51
      548
    14. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      169
      474
    15. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      474
    16. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      18
      458
    17. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      12
      427
    18. Makeinen, asiaa sinulle

      Minua korkeampien voimien kehotuksesta sinua pyydetään avaamaan jokin yhteys asioista keskustelemisen takia kanssani. Il
      Ikävä
      28
      393
    19. Huumekauppaako

      ”Huumekauppa johti rajuun väkivaltaan Kokkolassa – Kolme nuorta otettu kiinni, yksi epäillyistä alaikäinen”
      Kokkola
      9
      384
    20. J-mies!

      Meidän "suhde" (suhde mitä ei oikeastaan edes ole) on kielletty ja vaikea. En tiedä mihin uskot, mutta olet irl itsekin
      Ikävä
      32
      382
    Aihe