Niinistön ei tule tyrkyttää itteens suurvaltojen päämiesten tapaamiseen! Ja varoa sanojaan! Parempi pois tieltä, ei heitä Sale kiinnosta ja aikataulu tiukka, toki upeeta poseerata molempien keskellä? Malttas nyt.
Kunhan Sale osais pysyy sivussa!
Numizys
257
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitäs siinä, ottaa vieraat vaan vastaan. Niin teki presidentti Halonenkin Kultarannassa, kun käveli käsikynkkää presidentti Medjevedin(?) kanssa päällään hihaton toppi ja caprihousut jälassa. Hellettä oli ja Venäjän silloinen pressa näytti lähinnä hölmistyneeltä! Se onkin paras uutiskuva, mitä Halosesta muistan. Eikä sitä silloin pidetty yhtään kummallisena!
Tosin jos Niinistö kävelis t-paidassa ja miesten capreissa käsikynkkää Angela Merkelin kanssa, niin olishan se hiukan kummallista!
SuurvalLAN, ei suurvaltojen. Espanjan kokoinen talous Venäjä ei ole suurvaltaa nähnytkään.