Tuomiopäivä tulee?

rsfd

Mamukriittisten idolit Trump ja Putin kokoontuvat Suomeen aseineen:

Helsinkiin tuodaan molemmat tuomiopäivän salkut, joilla voi määrätä maailman täyteen tuhoon minuuteissa
Ydinasesalkut tuodaan Yhdysvaltain ja Venäjän presidenttien mukana kaikkialle.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005736733.html

Kaksi hullua tulee tappelemaan keskenään Suomeen!

16

275

    Vastaukset 16

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suvakkianneli

      Varokaa jessukka suunnittelee provokaatiota rumpille ja putlerille.Tainneet subutexit päästä loppumaan.

      • MustaValkoista

        Trump ja Putin Suomessa "Fin land" lopun maassa ja Helsingissä "Hel sin ki", jotain helvetin synti energia tapaista. Maassa joka sai koko kansan ja työläisen kokoomustan porvaripressan 2012 ja jossa SSS hallitus aloitti 2015 samalla kun kulkusirkkavitsaus alkoi joka syö kaiken "vihreän" rahan/dollari. Uuden Babylonian Baabelin kielten- ja kansainsekoitus käynnissä oikea KansainSekoomus tai Kansallinen Sekoomus jota johtaa Kansallinen Kokoomus.


      • PerimmäinenPohjola
        MustaValkoista kirjoitti:

        Trump ja Putin Suomessa "Fin land" lopun maassa ja Helsingissä "Hel sin ki", jotain helvetin synti energia tapaista. Maassa joka sai koko kansan ja työläisen kokoomustan porvaripressan 2012 ja jossa SSS hallitus aloitti 2015 samalla kun kulkusirkkavitsaus alkoi joka syö kaiken "vihreän" rahan/dollari. Uuden Babylonian Baabelin kielten- ja kansainsekoitus käynnissä oikea KansainSekoomus tai Kansallinen Sekoomus jota johtaa Kansallinen Kokoomus.

        "Tuomiopäivä tulee?
        Mamukriittisten idolit Trump ja Putin kokoontuvat Suomeen aseineen"

        Ja tämäkin vielä:

        Antikristus on suomalainen
        https://keskustelu.suomi24.fi/t/558112/antikristus-on-suomalainen#comment-94171394


      • AikainMerkit

        Miksi sanotaan, että Intian perintö siirtyy Suomeen, ja vielä, että Israelinkin perintö siirtyy Suomeen? Siksi, koska se sama suuri sielu, joka asui Intiassa Krishnan kehossa ja Israelissa Jeshuan kehossa, on nyt Suomessa suomalaisen miehen kehossa.

        Krishna: "Minä hallitsen kaikkea energiaa kaikkialla."
        Jeshua: "Minulla on kaikki valta teihin."

        Luomakunta perustuu energiaan. Sillä, joka hallitsee energiaa, on korkein valta kaikkiin luotuihin, eli energioista vastaava mestari on Kaikkivaltias.

        Jeshua ei perustanut Kristinuskoa. Jeshua edustaa valon maailmaa, mutta hänestä tehtiin pimeyden voimien toimesta vastine, jolle annettiin lähellä oleva nimi; Jeesus. Jeesus on fiktiivinen -kuvitteellinen - olento, jonka suuhun pantiin Jeshuan opetukset vääristeltyinä. Uusi Testamentti on tämä ihmisille syötetty haittaohjelma. Kristinuskon perustivat negatiivinen Jahve yhdessä illuminatien kanssa, tarkoituksena pitää ihmismassat tyhminä, jotta uusimaailmanjärjestys-ohjelma voitaisiin toteuttaa parituhatta vuotta (2013) myöhemmin.

        "Antikristus = antiJeesus tulee Suomeen." Kyllä! Kun huomioitte, että nimi; Jeesus, edustaa pimeyttä, niin antiJeesus eli Raamatun Jeesuksen vastine; Jeshua, edustaa valon maailmaa eli luojavoimia, ja hän on jo Suomessa. Ollut jo kauan Suomen kansan syvissä riveissä tarkkailijana.

        Miksi korkeat valo-olennot syntyvät Suomeen? Siksi, koska suomalaisuuden keskuudessa asuu Kalevalainen kansa. Kalevalan kansalla on ylivertainen tietoisuuskenttä kaikkiin muihin maapallolla asuviin kansallisiin tietoisuuskenttiin verrattuna. Mitä korkeampi tietoisuuskenttä, sitä helponpi on "enkeliruhtinaiden" kiinnittyä tuossa kentässä oleviin ihmiskehoihin; sikiöihin. Kalevalainen tietoisuus on ainoa, joka pystyy pysäyttämään illuminatin valtapyrkimykset. Siksi Suomi on illuminatien tuhottavien listalla numero yksi.

        Todistin Ukon matkaa Inarista Israeliin. Tällä hetkellä Ukko pötköttelee temppelissään Israelin ytimessä. Pyhän hengen vaikutuspiirissä on koko maailma.

        Ukonhan olisi pitänyt valua Inarista Turkuun jossa tapahtuisi valtava pyhä jysähys!
        Miten lie tämä maapallo kallistunut niin että ukko liukui ihan vääärään suuntaan.
        Ai niin, mutta siihenpä onkin syynä tuo maapallon aksekin katkeaminen josta havaintoja viestiketjussa "Maailmanloppu on tulossa."


    • Tuomionpäivä suvakeille on jo koittanut.

      • varo-vaaraa

        Älä uhoa rassepelle, ettei osu omaan nilkkaan


    • eisuvaitsevainen

      Näistä äijistä mallia Brysselin nuoleskelijoille. Mutta eihän se ole edes mahdollista, systeemi täällä o liian leipääntynyt.

      • asf

        Sairaat miehet Rump ja Puttin


    • Onko anarkisteilla rohkeutta mennä ilmaisemaan mieltä? Ei taida pellet uskaltaa.

      • ettänäin

        JAAHA, Moskovan tiltu kirjoittelee jälleen tällekin palstalle


      • ja.lähtee.yy.kaa.koo

        Ei rumpalisuvakkeja Helsinkiin,ei rumpalisuvakkeja minnekkään....


    • turhaan

      Meneekö kaikki suomen suvakit (157 kpl) osoittamaan mieltä? Todennäköisesti T ja P ei edes huomaa heitä ja mielenosoitustaan.

      • Nauravat avohoidossa oleville potilaille.


    • Iljan_jäljissä

      Onko T2 menossa Helsinkiin?

      • sopimus3

        ei vaan t3 suunitelma....!


    • rsfd

      Ihan päinvastoin. Trump yrittää korjata sotahullujen pilaamia suhteita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      47
      957
    2. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      95
      943
    3. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      795
    4. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      117
      746
    5. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      95
      708
    6. Olet nainen ollut vaikein rasti

      Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔
      Ikävä
      36
      633
    7. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      631
    8. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      610
    9. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      596
    10. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      46
      568
    11. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      21
      554
    12. Voisiko vielä välillemme jotain kehittyä

      Vai heihei ja ei nähdä enää.
      Ikävä
      33
      543
    13. Riittääkö mahkut

      Kaivattuusi 🤭.
      Ikävä
      36
      532
    14. Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille

      Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.
      Ikävä
      68
      527
    15. Kerro kolme hyvää asiaa

      Kaipaamastasi ihmisestä ja lisää perään onko kaivattusi n vai m 😍
      Ikävä
      25
      502
    16. Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen

      Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok
      Sinkut
      107
      493
    17. Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen

      Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast
      Ähtäri
      44
      486
    18. Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa

      Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      477
    19. Tilanteenne

      Onko tilanteenne tällä hetkellä hyvä?
      Ikävä
      45
      467
    20. Pahkalassa tapahtuu

      Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi
      Parkano
      7
      447
    Aihe