Kesällä 2016 sydämenrytmini meni sekaisin asennettiin tahdistin. Ensimmäinen rytminsiirto auttoi 6 päivää ja toisen siirron jälkeen rytmi on onneksi pysynyt paikallaan. Toisen siirron jälkeen minulle annettiin Bisoprolol 5mg lisäksi Cordarone 100mg lääkitys. Oikeastaan sen jälkeen kaikki on mennyt suhtkoht hyvin. Ainoana haittana on ollut alhainen pulssi, eli hengästyn melko helposti. Kuitenkin 2017 syksyllä huomasin että näkö on huonontunut voimakkaasti. Keväällä hain optiolta lasit koska esim en enään pystynyt ajamaan autolla pimeässä. Myös vatsavaivat alkoivat syksyllä, röytäily, happovaivat ym kaikenlaisen ruokailun jälkeen. Nyt olen hakenut netistä tietoa ja Cordarone lääkitys voi olla syy-yhteys molempiin vaivoihin. Onko teillä muilla vastaavia vaivoja, näkö, alhainen pulssi, vatsaongelmat.
Cordarone lääkitys / ongelmia ?
spatos-64vee
0416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.