Heippa. Ostin pikkuriikkisen pullollisen "Nestemäistä savua". Siis sellaista Costa Ricassa valmistettua, grillaukseen tarkoitettua maustetta, jota myy Osakeyhtiö Poppamies. Sitä myydään nimellä "Liquid smoke". Se on kuvottavinta, keinotekoisinta, kemikaaleilta ja metallilta maistuvinta , pahanmakuisinta savun makua ruokaan tuovaa ainetta IKINÄ! Paljon aidomman, miedomman, hienostuneemman, luonnollisemman savun maun saa, kun ostaa maustehyllystä SAVUPAPRIKAA! Joo joo, ihan sitä purkissa olevaa savupaprikajauhetta! TJEU!
NESTEMÄINEN SAVU - suuri kusetus!
Fukk
169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ai se ei ole edes Suomessa tehtyä, vaikka typerästä nimestä voisi niin päätellä. Sillä on pilattu jo monet einesruuatkin, kaikkia ei pysty syömään ollenkaan. Aito savunmaku tai ei ollenkaan, keinotekoiset ei vastaa koskaan aitoa.
Tuli aikoinaan syötyä niin paljon savukalaa, ettei hirveästi himota enää, mutta vaikkapa savujuustossa tuollainen paprikajauhe varmasti parempi kuin neste, en ole koskaan maistellut ellei ole eineksissä ollut.