Tällä valtiolla ei ole omaa jalkapallomaajoukkuetta, eikä omaa kansallista sarjaa.
Tämä valtio ei ole edes FIFA:n jäsen.
Tällä valtiolla on diplomaattisuhteet yli sadan muun valtion kanssa.
Tällä valtiolla on omat postimerkit ja rekisterikilvet.
Tällä maalla ei ole valtiollista aluetta lainkaan eli ei omaa maaperää.
Tämä valtio löytyy YK:n jäsenlistalta.
Kuseessa ei ole Vatikaanivaltio, koska kaikki vihjeet eivät täsmää.
Mikä eurooppalainen valtio; siis mikä eurooppalain
8
683
Vastaukset
Ahvenanmaa. Se on ainut valtio, joka ei pelaa mitään.
- BingoBango
Ruotsi. Se on afrikkalainen valtijo.
- Mahdotonta
"Tällä maalla ei ole valtiollista aluetta lainkaan eli ei omaa maaperää".-Kyseessä ei ole silloin valtio.
- a-no
Ja on aika julistaa oikea vastaus....
Kyseessä on Maltan Ritarikunta, joka on valtion kaltainen kansainvälisoikeudellinen toimija ja sillä on käsittääkseni pari kämppää jossain Italian kerrostalossa. En tiedä omistaako vai onko vuokralla.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Maltan_ritarikunta - Anonyymi
a-no kirjoitti:
Ja on aika julistaa oikea vastaus....
Kyseessä on Maltan Ritarikunta, joka on valtion kaltainen kansainvälisoikeudellinen toimija ja sillä on käsittääkseni pari kämppää jossain Italian kerrostalossa. En tiedä omistaako vai onko vuokralla.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Maltan_ritarikuntaMaltan ritarikunta ei ole valtio. Oletko ottanut tämän kysymyksen Magnus Malin kirjasta Haluatko triviamestariksi? Siinä on todella paljon virheitä ja epätarkkuuksia. Tyypillä on todella heikko yleissivistys.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Maltan ritarikunta ei ole valtio. Oletko ottanut tämän kysymyksen Magnus Malin kirjasta Haluatko triviamestariksi? Siinä on todella paljon virheitä ja epätarkkuuksia. Tyypillä on todella heikko yleissivistys.
Voiks valtio olla alivuokralaisena jossain kämpässä
Vatikaani.
San Marino
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1802240- 1751861
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1701732Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1101548Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise261504- 1091260
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1671114Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771073Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää150983Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,58965