2.7.2018 9:01
https://vm.fi/palaute
Anna palaute ja kerro että auton käytön verotusta pitää pienentää, käyttövoimaverotus.
Pienemmät verot auttaa ihmisten jokapäiväisessä elämässä enemmän.
Annoin oman palautteen juuri äsken jossa kritisoin heidän esityksiä eduskuntaan jossa sitten nuijivat kaikki voimaan ilman järkeä. Näkynyt kokoajan auton käytön verotuksessa.
Toivottavasti laitatte joukolla, myös kovemmilla sanoilla kuten minä.
On saatava kansan mielipide kuulumaan ja näkymään muutoksissa.
Anna palaute valtiovarainministeriöön
tkkt
1
344
Vastaukset
- huiputettu
Miten mä nyt voin sellaisen palautteen antaa. Kun vuosia minä ja muut on vaadittu autoveroa alas. No se saatiin mutta tottakai vuosittain maksettavat verot kohosi samalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1296142- 292170
- 1872029
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101183Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.701171- 731027
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241017Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24942Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42917Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12775