Joten jso olen teille, uskovat, tuottanur murhetta, niin sitten minä sen murheen voi myös poistaa :)
Nyt, ÄLÄ KUITENKAAN lopeta Rukousta vaikka se TAAS on tuottanut tulosta, sillä taas , yks kaksä, Herra Lohduttaa sanomattomilla sanoilla, ja olen nyt taas kovin tyytyväinen ja Jumalan läheisyys on käsin kosketeltavaa.
Joten älä vielä lopeta vaan jatka :)
Nyt kuten joku on havainnut, niin Kun Jumala naksuattaa sormiaa,. ja puhaltaa, niin pilvet väistyvät, ja tulee valo esille ja kaikki huolet häipyvät.
nyt tiedän ja te tiedättä, että kun Jumala puhultaa, pilvet hajaantuu ja menee pois.
Itse koitin etuajassa, minkä Henki heti kohta myös sanoin, ettei aika ole vielä.
Niin, kun aika on, minä naksautan sormia ja enkelit saavat "hikoilla" ja juosta ympäri taivasta, ja palvella Jumalaa ja minua ja teitä.
Joten kun aika on, Jumala puhaltaa ja pilvet tulevat ja antanat sateen, rankka sateen tahi raesateen. ja enkelit, juoksevat "ase" varastoon ja heittävät runsaasti, vettä ihmisten niskaa.
Mutta ei vielä.
Nyt kuitenkin, Jumala on saanut erittäin laihaa kiitosta, mutta kun itse saan Kohdata, teidän rukouksten kautta jouduttaen ISÄNI, JUmalan Kaikkivaltiaan, Herran Sebaotin, niin
Herra saa täyden kiitoksen.
Joten vielä tulee taistella.
joten Muista edelleen minua ja saan jalon voiton teidän kanssanne :)
Kiitos Jumalalle, ja KUNNIA Herralle Jeesukselle.
ja meille rauha ja ilo ja riemu.
Mahdollisesti, Herra, vielä laittaa mankelin läpi, tahi sitten ei.
se on Jumalan asia ja tiedän, että Jumala Tarkkaa tarkailee minua tuskissani, ja heti auttaa kun tulee liiaan kuuma, vaikka Herra näkee että vielä voi vähän kiristää.
itse toki toivon että Herra katsoisi että nyt riittää.
ja päivä tulee kun Herra sen minulle sanoo:
"Nyt riittää, mene"
Joten vielä hetki ja Kuulen Herran ja sitten te kuulette minua.
Joten Iloitkaa ja riemuitkaa, nostakaa ilo huuto Herralle.
Rukous on myös tavallaan Kiitos :)
LähelläON777888
2
185
Vastaukset
- Voihanvitalis
Val.3:44 Olet peittänyt itsesi pilvellä, niin ettei rukous pääse lävitse.
- Kuplapuhkee
Sananl.28:9
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku665665Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti953028- 2772656
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362469Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä232389Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2611780Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai601378Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131243- 881185
- 901166