Kuka iltsika

Ilta sanomissa suomalainen mies riehui lentokoneessa, mutta kuka hakkasi parkkipirkon stadissa?
13261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kiinnostuksen kohteet näkyy joillakin olevan kovin kummalliset, kuka hakkasi ketä, ketä kiinnostaa alaluokan rikokset ?

Sen voi heti todeta, että normaalit kansalaiset ei hakkaa ketään, aina on kyseessä jonkun sortin rikollinen, mitä niitä sen enempää erittelemään, tai mikä tuollaisessa edes kiinnostaa muita kun virkavaltaa ammattinsa tähden.

Äänestä
  • Vai onko iltis rasistinen lehti.

    Äänestä

kävelytyyli paljastaa. Kukas kävelee tuollain kuin olisi aavikon sandaalit jalassa.

Äänestä

Eräällä rikosaiheisella palstalla on vastaus.

Äänestä

  • EtsiväLöytää kirjoitti:

    Jos kiinnostaa, voi käydä katsastelemassa hiukan paikkaa. Eiköhän omistajakin ole paikalla joskus.

    https://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=20&t=25743&start=15

    "Jos kiinnostaa, voi käydä paikanpäällä katselemassa"
    Voi jösses, on kyllä hyvä kun hallitus on ajanut aktiivimallin, on teilläkin jotain hyödyllistä tekemistä, tuollaisen sijaan.
    Että kai pysty näkemään, kuinka sairaita jo olette ?

    Äänestä

  • syrjäytyneettyypit kirjoitti:

    "Jos kiinnostaa, voi käydä paikanpäällä katselemassa"
    Voi jösses, on kyllä hyvä kun hallitus on ajanut aktiivimallin, on teilläkin jotain hyödyllistä tekemistä, tuollaisen sijaan.
    Että kai pysty näkemään, kuinka sairaita jo olette ?

    Oletko töissä ko paikassa tai muuten vaan lukutaidoton samaa sarjaa oleva idiootti? Jos kuvatusta rikoksesta ei ole tekijöille mitään seuraamuksia, jotain on todella vialla. Mieti hetki omaa terveyttäsi. Olet todennäköisesti ollut koko ikäsi eläkkeellä ja elänyt loisena muiden kustannuksella.

    Äänestä

Suojellaan "rikollista". Tuo on ilmiönä suvaitsevaisuutta .

Äänestä

MV on kertonut hakkaajan nimen ja kuva löytyy myös. Nimi ei ole suomalaisperäinen.

Äänestä

Veikkaus. Normi odini

Äänestä

Ei ollut kun pakolaistaustainen. Joku suvakismipalkinnon koulussa saaut ottokersa.

Äänestä

Taas sensuuria, nyt poliisin puolelta. Poliisit pysäyttivät Tukholmasta tulleet jotka olivat tulossa suomeen "riehumaan". Liittyyköhän siihen kun erään maan kansalaiset rikkoivat erään toisen ryhmän pizzerioita. Eli huumejengithän tässä harrastelee.

Äänestä

Ilta sanomista tulisi tehdä rikosilmoitus tuosta lentokoneessa riehuja jutusta. Siinä tuomitaan kaikki suomalaiset. Törkeää yleistämistä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Udeliaz kirjoitti:

Ilta sanomissa suomalainen mies riehui lentokoneessa, mutta kuka hakkasi parkkipirkon stadissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu