oli Roger Moore! Surkein on Daniel Graig, ei minkäänlaista tyyliä.
Ainoa oikea James Bond
lepäärauhassaherrasmies
37360
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Jep, sellainen steriili tyyppi tuo Craig. Mutta kyllä Timppa Dalton oli kans aika hyvä.
Craig on kuin puusta veistetty, yhtä ilmeikäskin. Moore, Connery, siinä ne.
Jope Steven Seagal on ilmeikkäämpi kuin Connery.
Kyllä se ainoa oikea on kuitenkin Sean Connery.
Kaikki omanlaisensa persoonia,toiset pitää toisista ja toisista taas ei. Kaikissa hyvät ,huonot puolet,mutta kaikilla caractaareilla kuitenkin kannatuksensa.
Näin se on! Roger Moore oli paras!
Roger Moore: paska näyttelijä teki Bondista täyden pellen.
Sean Connery ainoa oikea Bond. Kukaan ei voi luulla Connerya homoksi, kuten noita muita "Bondeja"!
Niin, Connerya ei voi luulla vaan hänen tietää olevan homo. Ainakaan Moore ei käyttänyt hametta Conneryn tapaan
Paras Bond on 007 jaKuoleman Kurvit- tähti Heikki Kahila !
Korjaus , Agentti 000 ja kuoleman kurvit Visa Mäkisen hieno raina, Bondina Heikki.
Ei ole Heikki siinä.
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2009/09/16/salaisen-agentin-aiti
Tuossa on.
Tulee tänään Subilta klo 19.20.
Konstaapeli Reinikainen näyttelee siinä pankkirosvoa.
Kyllä ne aivan ensimmäyset 1960-luvun Sean Conneryn vetämät Bond-leffat ja sitä kautta myös Conner ovat mielestäni ykkösiä. Moore on ilmiselvästi seuraavaksi paras.
Heikoimmat, vähiten kiinnostavat bondit ovat nykyinen Daniel Craig ja hänen edeltäjänsä Pierce Brosnan.
olisi chuck norris nuorempana ollu hyvä dynaaminen bond, uskottavampia nämä hakkaus kohtatukset ollut, eihä tuo roger pärjäisi torin puluillekaan oikeassa elämässä, tai connery, sekin semmoine omahyväinen vastenmielinen
Bond -kaari meni niin että oli absoluuttinen macho mies Connery, jonka jälkeen Bondia yritettiin "pehmentää" ja huonoin lopputuloksin. Oli "itkevä" Bond joka meni lopussa naimisiin. Kyseistä Bondia en ole kokoelmiini hankkinut, koska se oli se paskin.
Tämän jälkeen haettiin Bondiin huumoria mukaan, ja otettiin Roger Moore Bondiksi. Lopputulos oli että Moore muutti Bondin hahmon täydeksi pelleksi.
Koittivat saada nykyaikaa, menoa ja meininkiä, ja tuli Timothy Daltonin aika. Daltonin Bondeissa voi sanoa että "kylläpä mies ehti".
Pierce Brosnan ja Daniel Craig olivatkin sitten jonkinlaisia "keski-ikäisiä" pappa Bondeja.
En ole hahmottanut mikä fokus on kyseisille tyypeille haluttu luoda.
Tasapaksua olleet viime aikojen Bondit.
Tietenkään George Lazenby ei mahtanut Bond-leffan käsikirjoitukselle yhtään mitään. Eikä saanut valita sitäkään että hänet puettiin roolissaan kilttiin ja kaulaan laitettiin pitsiröyhelö.
Mutta näyttelijänä ja Bondin hahmon kantanaja Lazenby oli vähintään kohtalaisen hyvä, ja omassa arviossani ihan täysin hyvä James Bond.
Ei saanut kuitenkaan yrittää uudelleen. Sitä en tiedä onko tässä Lazenbyn Wikipedia-väittämässä mitään totuutta takana:
"Lazenby on kertonut, että hänelle tarjottiin sopimusta uusista
Bond-elokuvista, mutta hän ei uskonut Bondin enää olevan
ajan hengen mukainen ja päätti hylätä tarjouksen."
Tuo kuulostaa silleen jälkikäteen keksityltä ja kerrotulta sepitteeltä.
Kauko Käyhkö paras Bond.
Mutta käykö sillä keuhko?
kieltämättä vastenmielinen turhake tuo D caraig, ilmankos olen aina kesken jättäny näide d craigin rainojen katsomis yritysket joskus .. rogerin aikaan kultainen 70 80 luku mitä se oli.. se aika ei palaa.
ne ei oikein osaa etsiä semmoisia tyyppejä enää ja pitäsikö? miksi pitää jatkaa tuota puhkisyötyä "bond" pskaa, paljon isommat paukut panna piippuun jatkossa ja uudistaa raskaammalla kädellä, heittää vaikka alienia jotain sekaan , bond roswelli tehtävässä
Minua jurppii tuo rajattomien erikoisefektien käyttelyt. Viimeisessä Pierce Brosnan leffassa ajellaan superautoilla Pohjoisnavalla. Autot ajelevat jään läpi miten haluaa, ja taitaa autot siinä lentääkin, ja äijät ovat lekalla hakkaamista kestäviä supermiehiä jne.
Tätä puuduttavaa tehosterytinää näytetään 15 min jakoissa useaan otteeseen. Ei ole minkäänmoista yhtymäkohtaa enää salaisten agenttien maailmaan näissä.
Graigille käsikirjoitetaan samanlaiset, rajattoman supermiehen voimat ja kyvyt hyppiä nostokurjissa ym.
Jaws eli KITA oli metka tyyppi niine väkivahvoine lekoineen ja voimineeen. R.I.P. Richard Kiel.
roge moorella oli kyl ajoittain vastenmielinen kyrbäänsä liikaa runqannu ilme, huorissa käyny liikaa, ei oikeasti laihalla juopolla olisi mitää saumaa, mut rahalla roger sai jotain huoria
Lukeekaas urpot niitä Ian Flemingin kirjoja. Bond on karu jätkä, ei paljo vitsi lennä. Craig on paras.
Graigin ongelma on että ei osaa näytellä, muuta kuin sen yhden Bond-ilmeen.
Se ensimmäinen Flemingin Bond-kirja julkaistiin 1952. Ei kirjoissa erikoisesti korosteta eikä luonnehdita että Bond oli karu tyyppi. Tekemiset ja tappamiset tosin luovat sen vaikutelman ihan muutenkin.
Flemingin Kuuraketti (Moon raker) kirjakin on kirjoitettu jo 1954. Sen pohjalta tehty Bond-leffa vuonna 1979 oli sisällöltään ihan erilainen. Fleming ei mitenkään voinut 1954 tietää avaruussukkuloista vielä yhtään mitään.
Kyllä kaikki tähän astiset Bond-näyttelijät Flemingin raamiin mahtuu, sen mitä tarvii ylipäätään mahtuakaan. On ne elokuvat NIIN paljon muokattu alkuperäistekstistä kuitenkin.
James Pontti, tuo kaikkien tampioitten juhlittu tampooni on varmasti vastannut ihailijoittensa mielenlaatuun ihan yks yhteen. Eiks nii?
Pysykää urpot siellä menneisyydessä. Katselkaa Rocer Moorea 80-luvun matkatelkkarista. Pierce Brosnan sanoi haastattelussa, että Bourne Identity (2002) teki Bondin kerralla vanhanaikaiseksi. Tarvittiin kova jätkä kovaan rooliin. Siispä Craig.
Seuraava Bond voisi olla Idris Elba. Ainoa ongelma hänessä on, että alkaa olla jo ikää.
Kukahan toope keksi Bourne-teeman kääntää suomeksi "medusa" ja sen verkko jne.....höh!
Se oli kirjan suomentaja joskus 80-luvulla. Medusa oli kai jokin Treadstone-koodi Bournelle.
Sipilä on paras Bond, oikea salainen agentti.
Cheek on paras bond elokuvassa timantit on ikuisii.
Rookeri oli hupaisa pelle. Skottiheppu oli ainoa oikea ja paras.
Jostain Homo-Heikistä en ole koskaan edes kuullut. Craig on vain lyhyt lättäjalka. Rookeri on vain olevinaan viekas typerine silmäilmeineen. Connerya ei voita kukaan. Loput ovatkin täysiä uunoja ja ääliömäisiä turhakkeita.
007 Donald Trump- Lupa tappaa
Moore ja connery oli parhaat bondit. Kaikki niiden jälkeen olleet eivät ole enää edes tuntuneet bond elokuvilta paitsi pierce brosnan oli myös ok ja sopi bond näyttelijäksi hyvin olemuksensa takia.
Paras uusi Bondi olisi Farrelin Colini. Olikohan se irkku että miltei englismannikin.
Eikö sulla nuija muuta asiaa ole??