Kirjoitkaa tänne kokemuksistanne. Muistakaa myös hyvät asiat.
Saka -Palsta
Palsts
4150
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tein viime viikolla Oulun SAKA liikkeen kanssa kaupat ja lukuunottamatta toimitusajan viivästymistä, mikä oli myyjästä riippumaton seikka, kaikki meni kuten sovittiin ja autoon olen tyytyväinen. Toki tämä on niin vähän ajettukin.
Ei koskaan vastanneet mun sähköposteihin, siis kokemus jäi vaisuksi!
Kävin katsomassa autoa kun myyjä kehui puhelimessa huippu siistiksi ja huolletuksi yksilöksi. Paikanpäällä selvisi että autoa on koluuteltu jossakin metsäteillä, pohjamuovit aivan repaleina ja alusta kolhujen jäljiltä aivan ruosteessa. Lisäksi takapuskuria oli peruuteltu johonkin pahki ainakin kahteen kertaan, ja huolto oli mennyt jo pitkäksi.. Katse seuraavaan "yksilöön" rivissä, kurkkaus taas auton alle niin takaperä oli valuttanut ison lammikon lattialle. Myyjä vain pyöritteli silmiään eikä noteerannut asiaan mitenkään. Kusetusta kaikki tyynni. En luota automyyjään edes kun päivää sanoo, parempi kurkata ulos ja varmistaa että onko päivä vai yö..
Kateellisena pienliikejobbarina yritän keksiä menestyvistä kilpailijoista kaikenlaista skeidaa. En kestä muiden menestymistä, kun itse en kykene mihinkään.
Järjestän kuitenkin upeita facebook-arvontoja.