Suomen verotus tappaa matkailun ja myös koko

284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomalainen kommunismi on tiensä päässä. NL:n kommunismi kaatui muutama kymmenen vuotta sitten. Nyt on Suomen kommunismin aika, päästä historian mustalle kaatopaikalle merkinnällä "EI TOIMI, PASKAA".

Äänestä

Kukas tänne esim. jotain valaamurhaajasakkia tai koiransyöjiä, jotka karmeissa oloissa niitä tarhaavat, kaipaa?

Kuvottaa oikeasti sellaiset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vittumaiset-virkaloiset kirjoitti:

yhteiskunnan.

https://www.mtv.fi/lifestyle/hyvaa-elamaa/artikkeli/suomi-on-liian-kallis-maa-matkustaa-turisteja-vetaa-eksotiikka-mutta-suomalainen-ei-nae-kotimaataan-tyyriyden-takia/6964886#gs.JbOtjvg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu