hävitetään vaan kaikki pois

tässä nyt vähän muutakin asiaa




https://yle.fi/uutiset/3-10252893
1214
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niin, talouden etujen siirtyminen osaksi hyväksyttävää hyötykäyttöä on toteutunut pitkään samanlaisena, ympäristöä kulutetaan enemmän kuin sen hyödyntäminen vaatisi.
Metsien korjuun tehokkuus ohittaa kaiken muun, eikä kestäviä korjuutapoja voida mitenkään omaksua.

Muutamien vuosien kuluttua tarpeelliset eliöstöt harvinaistuvat eikä ruokapula ole mitenkään mahdoton ajatus.
Viljely hyötykasvien kannalta ei onnistu yksin myrkkyjen käytöllä, eikä puupellot ja laajat aukeat ole kasvatusmetsien hitaan kasvun ja nopean korjuusyklin jälkeen elinkelpoisia millekään muulle.
Ei edes niille puille, puun laatu heikkenee kuten nytkin on jo nähty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepersulit kirjoitti:

tässä nyt vähän muutakin asiaa




https://yle.fi/uutiset/3-10252893

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu