Venäjällä osataan parantaa homoutta

Aika tavalla pidetty pimennossa tätä asiaa: Venäjällä osataan parantaa homoutta:
https://www.iltalehti.fi/jalkapallon-mm-2018/201807132201071559_ly.shtml
Jopa asiasta uutisoinut toimittaja on epäuskoinen tämän uuden tiedon edessä.
8136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Asia ei vaan kiinnosta Suomessa ketään.

Äänestä

Kyllä suomalaiset ja EU voisivat ottaa kantaa. Venäjällä syrjitään ja väheksytään sairaita ihmisiä. Se kuulostaa karmealta ihmisoikeusloukkaukselta.

Äänestä
  • Mitä tarkoitat "syrjitään ja väheksytään sairaita ihmisiä". Eihän homous ole sairautta ainakaan Suomesta katsottuna. Pistäkääs taas marssit pystyyn Helsinkiin ja jatkakaa marssianne kohti Viipuria ja sieltä Pietariin. Ehkä ne teidän väheksyttävät "sairaannekin" saavat apua nopeammin, kuin Suomessa!

    Äänestä

Länsimaissa lääkärit kyllä on sitä mieltä ettei homoutta voi parantaa. Ei ole lääkettä eikä toimivaa terapiaa.

Jos olisi niin hoitoa annettaisiin siihen halukkaille homoille.

Äänestä

Tulevaisuudessa homouteen voidaan tietenkin kehittää toimiva hoito.

Äänestä

Venäjän homolaki on vallanpitäjien mielivaltaa eikä sitä edeltänyt mikään asiantuntijoiden keskustelu.

Ilmeisesti pyrittiin vain tekemään homoista syntipukkeja. Ja epäselvä laki mahdollistaa kenen tahansa leimaamisen homopropagandan levittäjäksi.

Äänestä

Pidemmällä aikajänteellä me. Darwin hoitaa homman.

Äänestä

En ole homo ja enkä pidä homoista. Mutta kannatan demokraattista päätöksentekoa. Venäjällä parhaiden asiantuntijoiden olisi ensin pitänyt julkisesti keskustella homolaista ja homoille antaa oikeus puolustautua tiedotusvälineissä.

Kansa olisi sitten gallupeissa saanut sanoa mitä mieltä on homoista. Sen perusteella olisi päätetty homolaista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onkosesairaus kirjoitti:

Aika tavalla pidetty pimennossa tätä asiaa: Venäjällä osataan parantaa homoutta:
https://www.iltalehti.fi/jalkapallon-mm-2018/201807132201071559_ly.shtml
Jopa asiasta uutisoinut toimittaja on epäuskoinen tämän uuden tiedon edessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu