Tulevaa Venäjän hyökkäystä varten Suomella on sotavoimat. Tarvitseeko Suomi oman avun lisäksi ulkopuolista apua kun Venäjä taas hyökkää Suomeen. Moni on sitä mieltä että Venäjän armeija on niin massiivinen että itärajan puolustus on murrettu päivässä kahdessa. Koko muu Eurooppa on sitä mieltä että on liittouduttava ja liittouman tuomalla ylivoimalla voidaan estää ulkopuolisen pahat aikeet.
Ei tartte auttaa, vai tartteeko?
kutaristi
4166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Venäjän pahansuopuus on osoittautunut ikiaikaiseksi. Parasta varmistaa Suomenkin olemassaolo ja pysyvyys Natojäsenyydellä.
Prempi istua pöydissä missä Suomen asioista päätetään. Näin kenraali Ehrnroothkin neuvoi. Natopöytä on tällainen pöytä jossa on oltava mukana.
Nato on maailman paras rauhanjärjestö.
Naton+jäsenyys+parantaa+oleellisesti+suomalaisten+maanpuolustajien+mahdollisuuksia+torjua+hyökkääjä+.+Tästä+syystä+EU:+väestöstä+95%+asuu+Naton+jäsenmaassa+ja+vain+5%+EU:n+väestöstä+on+Naton+suojan+ulkopuolella,+valitettavasti+suomalaiset+kuuluvat+tähän+vailla+Naton+suojaa+oleviin+5+prosenttiin.