https://www.nykysuomi.com/2018/07/17/ylen-toimittelija-kutsui-presidentti-trumpia-vahingossa-paskaksi-televisiossa/
Ehkä ylellä yleensäkin viitataan noin Trumpiin ja nyt pääsi lipsahtamaan eetteriin.
Ehkä ylellä yleensäkin viitataan noin Trumpiin ja nyt pääsi lipsahtamaan eetteriin.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kuin kummemmatkin siellä kääntävät ja vääntävät.
No olipa kypsää ylen toimittajalta, ihan helvetin kypsää ja ammattitaitoista. varmaan kaverit taputtelee siellä kypsää toimittajaa selkään, että sä olet sitten tosi rohkee ja fiksu ja ihhhiihhihhiihhiiii dumppi.
Tuo samainen toimittaja istui koko lähetyksen ajan outo, ivallinen virne kasvoillaan ja esitti joitakin suorastaan kummastusta herättäviä kysymyksiä haastateltavilleen.
On epäammattimaista tuoda oma mielipiteensä julki näin silmiinpistävällä tavalla, mutta sitähän nykyään näyttävät tekevän kaikki toimittajat.
Emmehän mekään tavalliset kansalaiset näytä ilmeillämme, eleillämme emmekä juuri muutoinkaan kanssaihmisille sitä, mitä mieltä me oikeasti olemme, sen verran on kuitenkin itsekullekin käytöstapoja opetettu.
Vanhat ihmiset, ja käyttäytyvät kuin pahaiset kakarat.
Toimittajalla kävi vahinko, kun sanoi ääneen mitä ajatteli.
Joutaisi tyhjentää koko laitos noista entisistä toimittelijoista ja ottaa tilalle uusia, sivistyneimpiä ja puolueettomia, nuoria osaajia.
Tapaaminen oli menestys, vaikka sotahullu valtamedia vähättelee
Tapaaminen oli menestys
https://www.suomenuutiset.fi/trumpin-putinin-tapaaminen-menestys-liberaali-media-suostu-tunnustamaan-nain-trumpia-kannattava-media-raportoi-helsingin-kokouksesta/
Tottakai adjutantti ottaa vastaan herransa sovaukset. Kun Trump uskoo Putinia niin solvaus kohdistuu Putiniin, näin ei Yle ole muuttanut linjaansa. Viisas ja kaukonäköinen toimittaja.
Näin on.
https://urkki.net/piho-vapaa-lehdisto-suomessa/
https://urkki.net/tynkkynen-helsingin-sanomien-tiedonvalityksen-uskottavuus-on-00/
Avointa vihapuhetta?
Toivottavasti Ylestä ei tule samanlaista tiedonvälittäjää, kuin Pohjoiskorean TV uutiset. Siellä Rönkkä paasaa korkealla mahtipontisella äänellä mikä on hyvä ja mitä pahaa.
https://www.youtube.com/watch?v=w7J2Nnl7Ano
Unohtamatta neukkulukkista Marjukkaa, kollolla äänellä kailottavaa naista.
Voiko tuo olla vahinko? Mistä se tuon keksi? Damppi?
Tuo Auvinen aamulla hakemalla haki ja hoki vikoja tapaamisesta niin paljon, että lähdin keittämää uutta kahvia.
Ylessä kaikki on valheellista paskaa, varsinkin toimittajat.
Vittu miten ruma nainen tuo Auvinen. Hirviö.
Auvisen suu on vasemmalle vinossa kun puhuu palturia.
Luoja, jos Ylen Annon lähetyksessä joku olisi Matuherraa nimittänyt paskaksi niin johan "vihakirjoitteluja" tutkivat poliisit olisivat älähtäneet.
USAn pressa on YLEn toimittajien arvoasteikossa vankikarkurin tasolla tai vielä alempana. Häntä saa ja pitää YLE ideologian mukaisesti haukkua ja parjata mutta maahanmuuttajista ei saa mitään kritiikkiä esittää, koska vihapuhe ja kansainväliset sopimukset, YK , Greenpiisi, Amnesty ja mitä noita huuhaa järjestöjä onkaan ristiinrastiin.