Perussuomalaisten kannattajakunnalta ei silmät avaudu tai he ovat samanlaisia: Huhtasaari on evoluution kieltävä kreationisti ja Hakkarainen (ex-varapuheenjohtaja) on alkoholisti ja naisten lääppijä ja Niikko on ex-linnakundi ja kreationisti. Halla-aho taas kinaa aina kaikkien kanssa ja luulee olevansa kaikessa oikeassa.
Missä muussa puolueessa on mediakohu myllertänyt noin paljon kuin perussuomalaisissa? Jos muissa puolueissa olisi ollut samanlaisia sotkuja kansanedustajien taholta niin kyllä ne olisi päässyt iltapäivälehtiin. Ei ole olemassa mitään sensuuria sen suhteen, mitä perussuomalaiset väittävät tekeytyessä marttyyreiksi kun heidän mokailuistaan kerrotaan.
Sensuuria väittävät perussuomalaiset
4
85
Vastaukset
- fghjkiuytr
No onneksi teillä vassareilla on antifan jäsen joka on myös kermape...e rantahurri joka leikki köyhän ystävää.
- Xyxy
Entäs sitten? Jos Teuvolla onkin alkoholiongelma. Ei yksi pusu nyt pahaa tee. Ja saavat ihmiset olla kreationistejä. Halla-aho kyllä monesti on oikeassa.
Ja tottakai media myllää ja mollaa persuja. Äänestä sinä vain median pikkupuppetteja ja edustajia valtaan, mitäs luulet siitä saavasi. Ja onnittelut oikeasta mielipiteestä. Mutta voi sensuuri joskus osua myös sinua nilkkaan. Sitten ei ole ketään sinua puolustamassa.
Onhan se jo nähty, että suvakit syövät jopa omiaan vääristä mielipiteistä.Halla-aho ei ole ollut missään asiassa oikeassa. eräs niistä, jota ei voisi tervejärkinen ihminen äänestää. Populismi ja äärioikeisto eivät ole ollut koskaan terveitä samassa paketissa!
"Ja tottakai media myllää ja mollaa persuja"
Kyllä olis mollannut taatusti muitakin puolueita jos jotakin kohua olisi ollut millä mollata, joten muut puolueet ovat toimineet mallikelpoisesti, josta persut tulis ottaa vähän mallia kuinka käyttäytyä.
"Äänestä sinä vain median pikkupuppetteja ja edustajia valtaan, mitäs luulet siitä saavasi."
Äänestän puoluetta ja henkilöä joka on kansanedustuskelpoinen..en persujen kaltaista kakaralaumaa, joka käyttäytyy ja toimii kuten itse tahtoo kaikkien valvovien tahojen sormien läpi!
"Onhan se jo nähty, että suvakit syövät jopa omiaan vääristä mielipiteistä. "
Teillä persuilla (LUE: ei kenenkään ihmisten kanssa toimeen tulevilla) ei ole edes mitään mielilipidettä. Haluatte vain riidellä kaikkien ihmisten kanssa, jotka eivät ajattele kuin te!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 413416
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.352928Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1412799SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.682286Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s411772Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.831448Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai651036- 511006
- 71913
Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois3827