Hangon julkisen ja yksityisen sektorin työpaikat

Hyvätrendityöpaikoissa

Hyvä on että Hangossa on omavaraiset työpaikat, ei siis tarvitse ajaa muualle töihin!
Kaupunki työllistää samoin kuin yksityiset!

Hangon kaupungilla itsellään on laaja kirjo työpaikkoja: talkkarit, terveydenhoitajat, toimistotyöntekijät, sosionomit Jne.
Yksityisellä sektorilla: tarjoilijat, kaupan kassat, autonsiirtäjät ja esim. laborantit ja prosessityöntekijät!

Mitä mieltä olette työtarjonnasta?

5

391

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllälöytyy

      Hanko on poikkeuksellinen kunta, täällä on työpaikkaomavaraisuus yli 100%, työpaikkoja on enemmän kuin tekijöitä. Se on hyvä asia.

      Suomenkieliset jatkokoulutuspaikat ovat kaukana, Lohjalla. Ruotsinkielisille on amis Karjaalla ja amk Novia Tammisaaressa. Novian kannattaisi aloittaa myös suomenkielinen opetus, niin sen elinvoimaisuus paranisi ja samalla alueen nuorille olisi tasapuolisemmat mahdollisuudet opiskella ädinkielestä riippumatta.

      Hangon nuorien todellinen mahdollisuus on oppisopimuskoulutus, Koulutuspaikkoja tarjoavia yrityksiä on ja koulutuspolku voidaan räätälöidä tavoiteltavan tutkinnon mukaan. Oppisopimuskoulutus on hyvä vaihtoehto, työn ja opiskelun yhdistelmä kotikaupungissa.

      Hangossa on mahdollisuuksia.

    • Amklainen

      Mitkä yritykset tarjoavat Hangossa oppisopimuspaikkoja ja millä aloilla?

    • Tthhddtt

      Korkeasti koulutetuille ei löydy liiemmälti töitä, vaan pelkästään duunarihommia.

      • kyllälöytyy

        Etätyöt voi olla oppineen ratkaisu. Kunpa saataisiin tunnin suora junayhteys Hangosta Helsinkiin, niin pendelöinti helpottuisi. Moni voisi helpommin yhdistää työnteon pääkaupunkiseudulla ja elämisen laadun Hangossa.

        Parempi mennä töihin kuin loikoilla kotona. Eläkettä kerrytetään palkasta pidättämällä.

        Työkkäri tietää oppisopimuspaikkoja tarjoavat yritykset. Alan voi kehittää tarpeen mukaan; konttorihommia, hoitoalaa, erilaisia rakennusalan ammatteja ja tehtaan ammattitöitä. Voi itse miettiä, mitä haluaa ja mennä vaikka haluamaansa yritykseen neuvottelemaan asiasta. Opiskelua ohjaavia organisaatioita on alueella ainakin kaksi: Karjaalla oleva Axxell ja Lohjalla oleva Luksia. Oppisopimus on hyvä mahdollisuus Hangossa käydä kotoa töissä ja opiskella samalla ammattiin.


    • Anonyymi

      Näin menee

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      106
      6756
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      378
      6387
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      61
      3198
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      113
      2689
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2330
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1824
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      20
      1677
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1495
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1357
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1247
    Aihe