Luomaton Valo!!!

Ken näkee Luomattoman Valon, tai oikeammin, kenelle Jumala näkee hyväksi sen näyttää, on jo siirtynyt sydämen puhtauden ja uskon kautta Kristuksessa ikuiseen elämään. Luomaton Valo näyttäytyy kilvoituksessa himonsa lannistaneille, puhdassydämisille, oikein uskoville!!!

Pyrkikää kohti Luomattoman Valon näkemistä Kristuksessa kilvoitellen. Kun sen näette, rakkaat veljet ja sisaret, voin kertoa, maalliset huolet eivät teitä enää kiusaa eivätkä demonit masenna!!!

Aamen!!!

5

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oletko sinä nähnyt sen?

    • "Ken näkee Luomattoman Valon, tai oikeammin, kenelle Jumala näkee hyväksi sen näyttää, on jo siirtynyt sydämen puhtauden ja uskon kautta Kristuksessa ikuiseen elämään. Luomaton Valo näyttäytyy kilvoituksessa himonsa lannistaneille, puhdassydämisille, oikein uskoville!!!"


      ...ja juoksunsa päättäneelle....tässä ajassa kilvoittelemme loppuun asti.
      Uudestisyntynyt ihminen on Kristuksessa täydellisen kelpaava, itsessään kelpaamaton.

    • Eikiitosjeesus

      Olen nähnyt se! Sillä muunlaista valoa ei ole olemassakaan.
      Talvella on lumenluontia, lehmä voi luoda sikiön ja luomista voi kehittyä melanooma.
      Muunlaista luomista ei sitten ole tapahtunutkaan. Sellainen maailmankatsomus vaatii todella kovaa ( lue : umpiluupäistä) uskoa, kun totuuden voi nähdä jo omin silmin.

    • Mistä himosta nyt kirjoitat?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      57
      5913
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4785
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4372
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4151
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      95
      3761
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2463
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2369
    8. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2099
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      4
      1459
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      13
      1239
    Aihe