ja ihmisen oikeudet pukeutua... Ihmisoikeudet.
Osaa suomalaisista pännii kun jotkut naiset uskontonsa vuoksi käyttävät tietynlaisia hyvin kehon verhoavia vaatteita. No, nyt on ollut kovat helteet, ja moni suomalainen nainen ikään katsomatta pukeutuu mahdollisimman kevyesti. No, mitäs tekevät jotkut suomalaiset, kommentoivat törkeyksillä heidän mielestään vääriä vaatevalintoja.
Ok, vika on tökeryyksien huutajassa.
Ja näköjään tätä esiintyy vielä pahempana muilla mailla ja niiden kansalaisissa - jätkä huutelee tökeryyksiä naiselle, joka käskee häntä olemaan hiljaa, jätkä rupeaa väkivaltaiseksi. Ranska.
Suomalaista kulttuuria
1
131
Vastaukset
- ShariaPoliitikot
Kansalaisaloite tyttöjen sukuelinten silpomisen kieltämiseksi keräsi 30 000 nimeä alle viikossa – etenee eduskunnan käsittelyyn
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005795887.html
Kokoomuksen oikeusministeri vastustaa kansalaisaloitteen lakiesitystä:
"Oikeusministeri Antti Häkkänen (kok.) on puolestaan esittänyt julkisuudessa, ettei näe tarvetta erilliselle laille. Häkkäsen mukaan naisten ja tyttöjen sukuelinten silpominen on jo säädetty rangaistavaksi rikoslaissa."
Toisaalta... Kokoomuksessa on aina ollut ns. "ymmärtäjiä", jo vuonna 2010 ja se jatkuu edelleen vuonna 2018.
"Eduskunnan perustusvaliokunnan puheenjohtaja Kimmo Sasi (kok) kannattaa sharia-lain osittaista käyttöönottoa, Kotimaa-lehti kertoo."
https://www.iltalehti.fi/uutiset/2010112612771042_uu.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467515
- 334143
- 573655
- 503160
- 172836
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562426- 542358
- 402309
- 432288
- 162256