Rötösherra Hakkarainen

on persujen persu! Siitäpä persuille vaikka valtiovarainministeri. Ainakin omat taskut täyttyisivät.
18180
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Missä persu, siellä ongelma!

1Äänestä
  • Missä vihervassari, siellä kaaos.

    Äänestä

  • silti kirjoitti:

    Missä vihervassari, siellä kaaos.

    Missä vihervassari, siellä lentoliikennerikkomus.

    Äänestä

Systeemin väärinkäyttäjä on näköjään persuille ok kunhan on valkoinen. Halla-aho ei tee puoluejohtajana mitään asialle.

1Äänestä

Herra Helsingin herra Hakkarainen!

1Äänestä

Persu pettää aina.

1Äänestä
  • Äiteeskin petti. Sai sentään jälkeenpäin sinut.

    Äänestä

Hakkaraisen salasaunassa ei ole ollut muuta toimintaa kuin tukiaisten nosto polliissin avulla, ei edes liivijengejä ja prostituutiota ole ilmennyt.

Äänestä

Siinä taas "yksinpuhelu", ei siinä sinänsä mitään. Mutta kaivellaan sitten kaikkien puolueiden jutut samalle viivalle.

Äänestä
  • selvästikin PS on vain puolue puolueiden joukossa, samaa mätää broilerisakkia.

    Äänestä

  • joopaniin kirjoitti:

    selvästikin PS on vain puolue puolueiden joukossa, samaa mätää broilerisakkia.

    Aivan...valitettavasti - ja siksi olenkin päätynyt nukkuvien kannalle, jahka ensi kevääseen päästään.
    Ei nappaa mikään poppoo, broilereita pukkaa....:/

    Äänestä

Hakkarainen myi sahansa ulkomaille. Miksipä ei, mitäpä sitä työtä tekemän kun rahhaa saa helpolla keploteltua häntä äänestäneiltä veronmaksajilta.

1Äänestä

on Kokoomuksen roistojen kanssa, ei kuitenkaan tappanut kuten Sasi

Äänestä

Hakkarainen valtionvarainministerinä olisi huomattava parannus nykyiseen,Orpo kiristää Suomen valtion hengiltä ja samalla kansaa kuolee nälkään ja sairauksiin koska ei ole varaa ostaa lääkkeitä.Orpo köyhien ja sairaiden tappaja,Suomen Mengele

Äänestä
  • - missä on todisteet noille kauhutarinoille....?

    Äänestä

Teuvo Hakkarainen kuuluu eduskunnan talousvaliokuntaan.

Äänestä

Työväenliike kulkee voitosta voittoon.
Nyt se on osoittanut, että Hakkarainen joutuu asumaan työläisille kelvottomassa tilassa. Hakkarainen saa uuden asunnon, joka täyttää työväenliikkeen normit ihmiskelpoisesta asumisesta.
Näin se tasa-arvo kehittyy ja edistys etenee. Voitto tuli eikä tarvinnut edes sytyttää punaista lyhtyä työväentalon torniin. Olisi näin helteellä ollut tulipaloriskiä puuhaa avotulella. Viimeksikin paloi koko maa, vaikkei ollut maastopalovaroitusta.

Äänestä

Jos viitataan Hakkaraisen vuokra-asuntoon, niin syyllistäkää vuokranantaja - ei vuokralainen.

Vuokranantaja on vastuussa taloyhtiölle ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kepulainen.se.on kirjoitti:

on persujen persu! Siitäpä persuille vaikka valtiovarainministeri. Ainakin omat taskut täyttyisivät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu