Mistä tulee harhaluulo joka kulkee suusta suuhun, että kaikkia suuria lihasryhmiä tai suuria liikkeitä ei saa tehdä samassa treenissä?
Olen aina tehnyt kyykyn, vedon, penkin, pystypunnerruksen (rivellä), kulmasoudun/leuanvedon samassa treenissä. Toiset liikkeet kovempaa kuin toiset tai kaikki kovaa. Kuitenkin sen jälkeen lepään pari päivää.
Olen vanha ukko mutta nuoremat jää voimissa kauas taakse.
Harhaluulo
4
450
Vastaukset 4
- kepa134
miks ei muka voi jos itse haluaa ja pystyy niin totta helvetissä voi, hifistely on perseestä.
- höpöhommaa
Eihän sillä ole mitään merkitystä miten treenaa. Natuna kehittyy tietylle tasolle ja ei ne lihakset kovin järkyttävän isoiksi kasva. Hormonia käyttävät sitten taas voivat treenata vähän löysemmin, kunhan vain muistavat korostaa "kovan treenin" merkitystä tehdessään laitteilla 3 x 10 kuten kuka tahansa vasta-alkaja.
- Kijjhgfgf
Voi tehdä. Mutta mites se kehitys...?? Tuloksia? Esim. Itselläni ei yksinkertaisesti ole paukkuja jäljellä kovan kykyyn tai penkin jälkeen...
- ptvoimailussa
Ei ole harha. Et vain pysty kehittymään jos teet samassa treenissä mave ja kyykky tai niiden versioita. Myös tempaus ja työntö sama juttu. Rasitus on niin kova että palautumiseen menee liian kauan jotta kehitystä ehtisi tulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi yritti murhata mopopojan
Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti7052500Mopomiitti!
Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss4611453- 831234
Poliisi kiilasi mopoilijan
Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö2581140- 57832
Käviskö tällainen suhde
Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E65736- 33667
- 46664
- 45649
- 88617