Mistä tulee harhaluulo joka kulkee suusta suuhun, että kaikkia suuria lihasryhmiä tai suuria liikkeitä ei saa tehdä samassa treenissä?
Olen aina tehnyt kyykyn, vedon, penkin, pystypunnerruksen (rivellä), kulmasoudun/leuanvedon samassa treenissä. Toiset liikkeet kovempaa kuin toiset tai kaikki kovaa. Kuitenkin sen jälkeen lepään pari päivää.
Olen vanha ukko mutta nuoremat jää voimissa kauas taakse.
Harhaluulo
4
450
Vastaukset 4
- kepa134
miks ei muka voi jos itse haluaa ja pystyy niin totta helvetissä voi, hifistely on perseestä.
- höpöhommaa
Eihän sillä ole mitään merkitystä miten treenaa. Natuna kehittyy tietylle tasolle ja ei ne lihakset kovin järkyttävän isoiksi kasva. Hormonia käyttävät sitten taas voivat treenata vähän löysemmin, kunhan vain muistavat korostaa "kovan treenin" merkitystä tehdessään laitteilla 3 x 10 kuten kuka tahansa vasta-alkaja.
- Kijjhgfgf
Voi tehdä. Mutta mites se kehitys...?? Tuloksia? Esim. Itselläni ei yksinkertaisesti ole paukkuja jäljellä kovan kykyyn tai penkin jälkeen...
- ptvoimailussa
Ei ole harha. Et vain pysty kehittymään jos teet samassa treenissä mave ja kyykky tai niiden versioita. Myös tempaus ja työntö sama juttu. Rasitus on niin kova että palautumiseen menee liian kauan jotta kehitystä ehtisi tulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu501168- 16815
- 68732
- 63725
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69688Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8500- 4472
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104469Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26427- 16421
- 34404
- 35399
- 31389