Nythän ovat uutiset kertoneet, että turvapaikanhakijoiden lumeliitot ovat yleistyneet. Migri on tänä vuonna hylännyt jo 40% irakilaisten oleskelupahakemuksista, joiden perusteena on ollut suomalainen puoliso.
Kaikkea sitä yritetään ja varmasti osalle suomalaisista naisista maksetaan siitä, että lähtevät mukaan lumeliittoon.
Onko Lieksassakin lumeavioliittoja?
28
840
Vastaukset
- on.muutamia
Kyllä Lieksassa on muutamalla ukonmölliäisellä thaimaalainen nainen kotonaan elättinä. Eivät taida olla lumeavioliitossa. Lienevät lumeavoliitossa.
Samanlainen lumeavioliitto on jos mies on naimisissa thainaisen kanssa. Eivät ole tavanneet ja rakastuneet luonnollisesti vaan suhde on solmittu molemmin puolin hyötynäkökohdasta. Tietysti jos Migri olisi tasapuolinen se ei hyväksyisi näitä thainaistenkaan kanssa solmittuja lumeavioliittoja, mutta nyt tikun nokassa ovat irakilaiset ja Migrin pitää keksiä kaikki tekosyyt millä saataisiin annettua mahdollisimman paljon kielteisiä turvapaikkapäätöksiä.
- miksi.ei.puututa
Thai-naisia on tyrkyllä Suomeen paremman elintason takia. Ukonkönttyrät voivat valita netistä kuvan perusteella itselleen sopivan. Rakkaudesta ei voi olla kyse, vaan ihan muista molemminpuolisista tarpeista. Lieksassa todella näkyy jo muutamia thai-naisia olevan.
- hfhghghffhfhhf
Kiihkomamuttaja pankko ei vaan voi hyväksyä, että muslimit koittaa kusettaa. Nämä thainaiset eivät muuten ole turviksia kuten esim. irakilaiset.
Jo käännyt pian islamiin? - selvää.tekstiä
hfhghghffhfhhf kirjoitti:
Kiihkomamuttaja pankko ei vaan voi hyväksyä, että muslimit koittaa kusettaa. Nämä thainaiset eivät muuten ole turviksia kuten esim. irakilaiset.
Jo käännyt pian islamiin?Ei täällä ole kukaan väittänytkään thainaisia turvapaikan hakijoiksi. Mitä oikein hourit? He ovat elintason hakijoita ja ovat lumeliitossa lieksalaisten ölliäisen kanssa. Öllisäiset eivät saisi muuten naista mistään muualta.
- tröööttt
selvää.tekstiä kirjoitti:
Ei täällä ole kukaan väittänytkään thainaisia turvapaikan hakijoiksi. Mitä oikein hourit? He ovat elintason hakijoita ja ovat lumeliitossa lieksalaisten ölliäisen kanssa. Öllisäiset eivät saisi muuten naista mistään muualta.
Mutta katos höpönassu kun nyt ei ole kyse thaikuista, vaan turvismuslimeista - vaikeeta vai?
- EnOlePankko
hfhghghffhfhhf kirjoitti:
Kiihkomamuttaja pankko ei vaan voi hyväksyä, että muslimit koittaa kusettaa. Nämä thainaiset eivät muuten ole turviksia kuten esim. irakilaiset.
Jo käännyt pian islamiin?hfhghghffhfhhf/trööööt kommentoijalla taitaa olla paha olo - miksi? Oletko kenties peloissasi vai etsitkö epäonnistumisillesi syyllistä?
Mene peilin eteen, siellä se syyllinen töllistelee. Säälisin sinua jos olisit sen ansainnut. Nyt vain halveksun.
- ahkerat-thaitytöt
Thaimaalaiset ja vietnamilaiset ovat ahkeria jos verrataan noihin irakin ja somalin vötkylöihin!
- kyllä.vain
Se on faktaa!
- musu-kusettaa
Vasemmistosuvakki yrittää vetää tähän nyt thai-naiset mukaan, vaikka se on ihan eri juttu.
Heikossa on eväät. - jopas.sattu
Sinänsähän ilmiö ei ole uusi, mutta en voi olla hämmästelemättä sitä, mikä saa entistä useammat suomalaisnaiset mukaan viranomaisten harhauttamiseen juuri nyt, kun maahanmuuton ongelmat ovat saaneet kansan reagoimaan yhä useammissa Euroopan maissa (Visegrad-maat, Itävalta, Italia, Saksa, Tanska, Ruotsi...).
Tässä tilanteessa onkin pakko kysyä, elävätkö nämä naiset jonkinlaisessa umpiossa, jonne ei kantaudu uutisia muualta maailmasta? Vai onko järjen käyttäminen ja looginen ajattelu heille täysin vierasta?
Vai onko sittenkin niin, että nämä naiset ovat ns. vaginansa vietävissä ja ovat seksuaaliviettinsä hetkelliseksi tyydyttämiseksi valmiit sysäämään 700 000 euron laskun veronmaksajille? Ja samalla lisäämään suomalaisessa yhteiskunnassa naisiin kohdistuvia seksuaalirikoksia? Ja kasvattamaan maahamme Ruotsin mallin mukaisia rikollisten hallitsemia alueita? Ja lopulta myös terrorismiriskiä?- ontiedossa
Osalle maksetaan joku sopiva summa, että lähtee lumeliittoon hetkellisesti. Osa taas haluaa tummaa.
- aivopestyt
Ne suvakkiakat on niin matukkojen aivopesemiä että ne uskoo mitävain! Nytkin se muuan karkoitettu matu satuili asuvansa autiomaassa risukasassa! Siitäkään ei ole muita todisteita kuin sen äijä oma satuilu!
- valamisvalama
Minä oon valamis lumeliittoon ja pentujen tulloo ei tarvihek pelätä kun oun pikkitä vaelle seitenkymppinen. Mistee vaen löyvän uroksen?
- Jälkeenjääneet
Kun lukee lieksalaisten kuulapäiden juttuja, alkaa lumeliitto Pertti Oinosen koirankin kanssa vaikuttamaan hyvältä idealta.
- tääähhhh
Oliko sulla jotain oikeaa asiaa, vai osaatko lässyttää vaan tyhjää?
- hzgdfsghjngf
Lohtunaisilla on lumeavioliittoja!
Kyllä avioliton aitous tarkistetaan muistakin maista tulleilta jos hakee kansalaisuutta.
Tiedän sen käytännöstä, koska olen hoitanut joidenkin "paperisotia"- jfgjhjgjgjgj
Mutta kovasti näitä lumeliittoja kuitenkin yritetään, moni menee takuulla myös läpi.
- hihihihiiiiihoooo
Matut höynäyttää tyhmiä suvakkinaisia!
- ruts
Liekalaiset ovatten lumeliitoissa serkkujensa kanssa, heh.
- pysytään.Lieksassa
Liekalaiset saattavat olla, mutta Venäjän maan asiat eivät kuulu mitenkään lieksalaisille.
- krupsu
Minäkin olen kuullut tuosta ja sitten tekevät vielä lapsiavioliittoja somaliassa käydessään!
- onneksi.ei.lieksalaiset
Somalimiehellä pitää olla vähintään neljä vaimoa. Kyllä siihen muutama serkkukin sopii.
Hyviä uutisia. Algerianranskalainen miljonääri on luvannut maksaa kaikki sakot mitä musliminaiset saavat kasvot peittävän huivin käytöstä Tanskassa (ja muualla Euroopassa). Ei onnistunut nyt Tanskalta muslimien kyykyttäminen. :)
- yrjööööö
No mamuhyysärille sopii se kun muslimit eivät halua sopeutua länsimaahan, kuten vaikka Tanskaan tai Suomeen. Tuollaisen naamiasasun käyttö kertoo juuri sen, että ei ole ollut halua sopeutua.
Tälläkin alueella välillä tulee vastaan musunainen josta ei näy kuin silmät, aivan järjettömän näköistä.
- StartDeportation
Nyt kannattaisi joka maan tehdä vastaavalainen laki niin rupeaisivat saaman rahaa matujen elätykseen? Sitten näkisi miten liukkaasti äijä rupeaa perumaan sanojaan sakonmaksusta!
- trtrtrtrtrtrtr
Suomeen ei sellaista lakia saada aikaan.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell3287121Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss714338- 2083165
Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa242967- 741952
- 1491800
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2121746Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1661577Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?1201548- 891438