Vai saavatko he rikollisuuden rankaisemattomuudesta jotain etuja rikollisilta?
On rikos että lainsäätäjättoiminnallaan edesauttavat rikollisia. Viimeisellä tuomiolla vaadin heille tuomiota jos tässä ateistilainsäätäjien rikollisia suosivassa oikeudessa Suomessa saada?
Lainsäätäjät tulisi vieä EU-tuomioistuimeen rikollisuuteen puuttumisesta oikeuden vaatimalla tavalla.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201808062201118427_u0.shtml
Ovatko lainsäätäjät rikollisia?
8
254
Vastaukset 8
Ai jaa. Nyt en kyllä tajua miten lainsäätäjä ja rikollinen menee niin, että lainsäätäjä menee oikeuteen.
>>> tässä ateistilainsäätäjien rikollisia suosivassa oikeudessa Suomessa saada?
<<< Voitko pistää pienen listan niistä ateistilainsäätäjistä jotka istuvat eduskunnassa. Voit vielä tehostaa avaustasi kun lisäät esim seuraavat, vihervassarit ja uusateistit.
Onko ehdotuksesi sen tyyppinen, että ns. Hammurabin tuomiot käyttöön?- RikollisuusAvusteisuus
Alamaailma on kytköksissä päättäjiin?Luultavasti !
Varastelu on tuottoisaa alamaailmalle: varkailla liikevaihto lienee Suomessa reippaasti alakanttiin 5 miljardin bisnes vuosittain koko rikollisuuden kattavilla alueilla.
Myös vankiloiden taso osoittaa suunnitelmallisuudesta.
https://www.kauppalehti.fi/uutiset/uutinen/FpjhNrwK?_ga=2.246260292.150050374.1533629773-498505076.1523986184 - IslamTurkki666
Kyllä.
Turkissakin pidrtään rikollisen oikeusjärjestyksen avulla kristittyä pappia vankina, jota Trump vaatii oikeudenmujaisesti vapaaksi.
Pappi vankilassa Turkissa siksi että on kristitty.Onko Trump tai kukaan esittänyt faktoja jotka tukevat tämän henkilön viattomuutta?
Se että on kristitty tai pappi ei tarkoita että olisi viaton.
- Tomi.Robinson
Juu laitetaan nakkivarkaat vaan vankilaan. Eihän se maksa yhteiskunnalle kuin reilut 200 euroa per vrk.
https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/vankilapaivan-hinta-214-50-euroa/5834038#gs.i6bny3U- Juridisesti
Ei maksa kun vankila muutetaan tehtaaksi tai työleiriksi hotelleista. Maksakoot työllä rikoksensa. Lisäksi vankilakulut tulee maksattaa rikollisilla itsellään jos työllä pysty maksamaan.
Kuoleman rangaistus on halpa ratkaisu.
Ulkomailla on tuottoisaa toimintaa käyttää vankityövoimaa. - HullujenHuoneFinland
Juridisesti kirjoitti:
Ei maksa kun vankila muutetaan tehtaaksi tai työleiriksi hotelleista. Maksakoot työllä rikoksensa. Lisäksi vankilakulut tulee maksattaa rikollisilla itsellään jos työllä pysty maksamaan.
Kuoleman rangaistus on halpa ratkaisu.
Ulkomailla on tuottoisaa toimintaa käyttää vankityövoimaa.Tai ulkoistus Venäjälle.Kummasti siellä on varaa pitää rikolliset vankilassa, jonne kuuluvat.
Suomi on kuin mielisairaala , jossa potilaat säätää lait ja rikolliset kulkevat vapaasti tekemässä rikoksia kunhan rikos on varastamista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2072059
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,491217Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te1761108- 81976
En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56871- 71793
- 100782
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?77737Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.347693- 29676