Öljyn hinta raskaassa laskussa

"Energiaosakkeet laskussa öljyn hinnan laskettua raskaimmin viikkoihin ".

https://www.arvopaperi.fi/kaikki_uutiset/energiaosakkeet-laskussa-oljyn-hinnan-laskettua-raskaimmin-viikkoihin-6735665

Yhdysvaltain raaka-öljyn hinta laski Marketwatchin mukaan keskiviikkona pahiten yli kolmeen viikkoon. Öljyn hintaa painaa sijoittajien huoli etenkin Kiinan kysynnän heikkenemisestä .
18476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Turpiin tulee juutalaisvaltiolle joka seuraa Neuvostoliiton perintöä vainoharhaisuudessaan ja valheissaan.Eivät ole vielä sisällissotaan saaneet kansaa kuten Venäjällä onnettomat rahvas uskoi tuohon ikuiseen juutalaisvalheeseen ja vallankumoukseen.USA on entisen talven lumia ja ajautuu loputtomaan yksinäisyyteen luulemalla että voi dollarilla hallita koko maailmaa joka on siionistien lopullinen unelma.

Äänestä

  • Israelia uhkaileva ajatollahtyrannia onneksi menettää öljytulonsa marraskuussa.
    Nyt on valuuttansa arvosta vielä melkein puolet jäljellä.

    Äänestä

  • Mikä parasta, USA:n ja muun maailman talouteen öljynhinnan lasku vaikuttaa positiivisesti, kun ryssillä riippuvaisina öljyn viennistä heikentää taloutta entisestään.

    Äänestä

  • Trotski olikin mensevikki,eli halusi sosialisti vallankumouksen ilman verenvuodatusta toisin kuin sosialistidiktatuuria kannattaneet bolsevikit jotka sitten pääsivätkin valtaan ja kaikki luokkaviholliset tapettiin tuolloin Venäjältä.
    Mutta hirveästi en liputtaisi jenkkien kapitalisminkaan puolesta,diktatuuri se on yhtä kaikki ,vain päinvastainen idea kuin sosiaalisessa maailmassa,kaikki valta otetaan omistuksen kautta. Sosialismissahan valtio omistaa kaikki tuotantovälineet ja voitoilla ei ole sen seurauksena mitään väliä,mikä on hyvä asia.
    NL meni vaan liian pitkälle ihmistenhallinnassa ja kaatui omaan mahdottomuutensa,toivottavasti Putinin Venäjä ei tee samoin.

    Äänestä

  • Sosiaalisuudellonsijansa kirjoitti:

    Trotski olikin mensevikki,eli halusi sosialisti vallankumouksen ilman verenvuodatusta toisin kuin sosialistidiktatuuria kannattaneet bolsevikit jotka sitten pääsivätkin valtaan ja kaikki luokkaviholliset tapettiin tuolloin Venäjältä.
    Mutta hirveästi en liputtaisi jenkkien kapitalisminkaan puolesta,diktatuuri se on yhtä kaikki ,vain päinvastainen idea kuin sosiaalisessa maailmassa,kaikki valta otetaan omistuksen kautta. Sosialismissahan valtio omistaa kaikki tuotantovälineet ja voitoilla ei ole sen seurauksena mitään väliä,mikä on hyvä asia.
    NL meni vaan liian pitkälle ihmistenhallinnassa ja kaatui omaan mahdottomuutensa,toivottavasti Putinin Venäjä ei tee samoin.

    Harva äärikapitalismia kannattaa, mutta venäjällä mennyt juuri sellaiseksi ja putina varastanut kansan omaisuutta 200mrd, lähipiirinsä vähintään yhtä paljon. Samaan suuntaan halutaan ajaa Suomeakin tuloerot monikymmenkertaistuneet ja yhä pienempi osa kansasta omistaa lähes kaiken. Kokkareet, kepulit ja sinipaskat pitää saada vallasta tai joudutaan pian turvautumaan väkivaltaan.

    Äänestä

  • ajatollahtyrannia kirjoitti:

    Israelia uhkaileva ajatollahtyrannia onneksi menettää öljytulonsa marraskuussa.
    Nyt on valuuttansa arvosta vielä melkein puolet jäljellä.

    PUAHHAHHAA! salli mun nauraa,Irania on yritetty kaataa sotimalla ja dollarirahoituksella Shaddamin diktatuurin aikana jolloin setä samuli ja Shaddam olivat parhaita ystäviä,mutta turpaan tuli ja tulee edelleen niile typeryksille jotka uskovat yhden eristäytyneen juutalaisvaltion voimaan,kun nyt saisivat edes sen Afganistanin kuriin,mutta mäkilähtö tulee sieltäkin.
    Öljyllä on kyllä ostajansa niin kauan kun sitä riittää ,mutta USAn liuskekaasut ja kivet tulevat kannattamattomaksi ja venäjä se vaan porskutta kuten Kiina jossa muuten on maailman suurimmat maakaasuvarat.

    Äänestä

  • Vain tyhmät ryssätrollit uskoo youtuben propagandavideoita, lenin oli aito venäläinen ryssä, stalin Georgian ryssä. Vain trotski oli juutalainen ja hän vastusti sotia, ei olisi tapattanut myöskään omaa kansaa yhtä vainoharhaisesti kuin stalin ja joka tapatti omien sukulaIaisten lisäksi myös trotskin. Samalla mallilla putina jatkaa vastustajiensa tapattamista.
    https://maailmanhistoria.net/artikkelit/entinen-puoluetoveri-trotski-murhattiin-jaahakulla

    Äänestä

  • PUAHHAHHAA, afgaanit nauraa vieläkin miten antoivat ryssille turpaan, ihan kun suomalaiset aikoinaan, mutta amerikkalaiset lopetti ääri-islamistien vallan niin Afganistanissa kuin Irakissakin.

    Äänestä

Nyt tulee taas bensan hintaan korotuspainetta.

Äänestä

Meillä Vihreissä kaikki kulkee ilmalla.

Äänestä
  • Saadaanko sitä läpsimällä toisia perseelle?

    Äänestä

Me vihreissä nostamme polttoaineen veroa mutta lentäminen tulee olla halpaa!

Äänestä

Seisomalla saa halvemmat liput.

Äänestä

pieraisen vasta ilmassa ekoa,

Äänestä

Kohtahan tulee sähkölentokoneet myös,eihän öljyä sitten tarvita missään,muut vimpaimethan saa jo sähköversiona. Laivoihin tulee suuret taivaspurjeet,kuorma-autot,linja-autot sekä traktorit saa toimimaan sähköjohdoista ja akuista. Tavisautot ja pienemmät kulkuvälineet onkin jo sähköversioina markkinoilla.

Äänestä

Odotahan kun Iranin vastaiset pakotteet tulee kunnolla voimaan, niin öljyn hinta ampaisee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kohta_ilmaista kirjoitti:

"Energiaosakkeet laskussa öljyn hinnan laskettua raskaimmin viikkoihin ".

https://www.arvopaperi.fi/kaikki_uutiset/energiaosakkeet-laskussa-oljyn-hinnan-laskettua-raskaimmin-viikkoihin-6735665

Yhdysvaltain raaka-öljyn hinta laski Marketwatchin mukaan keskiviikkona pahiten yli kolmeen viikkoon. Öljyn hintaa painaa sijoittajien huoli etenkin Kiinan kysynnän heikkenemisestä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu