Romu-ranskis

Mielestäni määritelmä romu-ranskiksesta Peugeotin ja muiden PSA-tuotteiden kohdalla ei ole pitänyt pitkään aikaan paikkaansa, ainakaan vuoteen. Ainoastaan nykyään Renaulteja voi kutsua romu-renuiksi. Nythän PSA-tuotteiden laatutaso nousi kun saatiin laadukas saksalaismerkki talliin mukaan.

4

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OnkoElämäsiTaakka

      Ahaa, jatkat valitsemallasi tiellä.
      Onko sua kiusattu vai jäänyt ilman lähimmäisten huomiota?

      • Koetko toisten mielipiteiden ilmaisut häiritseväksi ja alatko sen takia harrastamaan nettikiusaamista?

        Landlordilla on ollut Citroen. Se oli hyvä auto.


      • TCe

        Puretech PSA -moottorit on kamalia. Karstoittuu, tulpat särkyy ja jättää jo 30 tkm kohdalla välille. Renun TCe moottoreissa on malleja jotka eivät ole suoraruiskulla, ne kestää hyvin.


    • Saksalaisetpaskoja

      Opel tehnyt tappiota viimieset 20-vuotta ja sen takia PSA osti sen säälistä kuleksimasta pois. Peugeot taas on tehnyt oikein hyviä autoja mielestäni aina mutta uudesta 308:sta alkoi voittokulkue. Se on hyvä jos saadaan vähän laatua tähän Opeliinkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1606
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      931
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      753
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      17
      618
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      188
      428
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe