Tosta ulkonäöstä

eeeeeeeeeeeeeeeee

Tapasin tosi kivan naisen nettideittien kautta (siis tavattiin oikeasti ja juteltiin paljon), mutta en oikein pitänyt hänen ulkonäöstään. Eli ei ole oikein fyysistä vetovoimaa multa päin.

Harmittaa naisen puolesta.

Aina tää menee näin.

11

887

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ProfiiliPoistettu

      Nooh, tapasin miehen, joka oli koko olemukseltaan puoleensavetämätön, lisäksi henkensä haisi niin pahalle ettei tehnyt mieli jutellakaan, vaikka juttunsa olivat suht ok luokkaa. Valitettavasti tuollaisia miehiä on treffipalstat pullollaan.

      Komeitakin on tullut vastaan, mutta heillä ajatuksen juoksu on olematonta ja puheet pyörivät omassa navassa.

      • Deittikumppanisi

        oisiko kuitenkin ajatuksenjuoksu


    • noinvoiolla

      Taidan olla minä. Sanoitko jo naiselle, että jotenkin ei vaan natsaa. Sehän on ihan luonnollista, ei vaan kaikki miellytä.

      • eeeeeeeeeeeeeeeee

        Oli ihan eri näkönen luonnossa kuin kuvissa.... Ehdotan että ollaan kavereita...


      • noinvoiolla

        no en se ollutkaan minä, tänään hän osoitti jotenkin pitävänsä minusta ja sovimme seuraavan tapaamisen - olen onnellinen (ihan kauhistuttaa miten epävarma sitä on aikuisenakin itsestään ja olen kuitenkin aika viehättävä omalla tavallani)

        Tuo kaveriehdotus on tosi hyvä juttu. Kun tutustut häneen, ihmeitä voi tapahtua : )


      • Tapauskohtaista

        Juu tuo on totta yleisestikin ottaen.
        Itse en ole kovin ulkonäkökeskeinen ihminen, vaikka tietysti joitain toiveita minullakin ko asian tiimoilta.
        Mutta olen huomannut sen, että jos vaikka toinen ei olisikaan sellainen ulkonäöltään, mikä vetoaisi minuun mitään kauheita ainakaan, mutta jos kemiat natsaa niin kyllä se fyysinenkin puoli tulee siihen mukaan.
        Eli kuitenkin haluaa toista myöskin fyysisesti ja pitää viehättävänäkin, vaikkei tosiaan toinen ei olisikaan sitä alkujaan, mikä vetoaa. Jos vain toinen on muuten luonteeltaan miellyttävä ja jonka kanssa tulee juttuun.
        Eli ihan esimerkkinä jos vaikka nyt tykkäisikin paljon vaaleasta ja hoikasta, niin kyllä sellainen tumma pullukkakin vetoaa, jos kemiat natsaa.
        Ja ulkonäöstä itsellä ainakin on se mikä merkkaa mulle, niin se että millaiset silmät ja katse toisella on sekä hymy. Jos ne on mieluisat, niin en mä ainakaan muusta sitten piittaakaan.
        Oudosti ehkä selitän, mutta kyllä varmaan tuo asian pintti selviää tuostakin:) Ja kun pitkässä juoksussa ainakin se merkkaa enempi, miten tulee toimeen ja asiat sujuu muutenkin toisen kanssa kuin se, että miten timmi kroppa toisella on.


      • noinvoiolla

        Älykäs fiksu vastaus ja olet syvällinen ihminen, pointti selvisi oikein hyvin. Kiva, että on olemassa myös ihmisiä, jotka ajattelevat noin. Törmäsin myös jossakin pseudo seksuulisuus termiin, jossa älykkyys kiehtoo ulkonäköä herkemmin, itse sanoisin, että jotenkin se toisen persoonallisuus ja se koko paketti, nyt puhun siis miehistä. Toki voin katsoa että huh huh on tosi komea mies, mutta pitkän päälle kaikki muu on tärkeämpää,

        Summasummaarum. Olemme erilaisia - ihanaa. Ja koemme erilaisia rakkaudenkieliä jne, toivotaan vain, että jokainen löytää sen itselle sopivan,oli se sitten komea tai muuten mukava pakkaus : )

        Jännittää ihan älyttömästi mennä tänään taas tapaamaan..


    • Syyslemmikki

      Ajattelepa mies itseäsi, et ollut sinäkään sellainen kuin ajattelin. Kuvassa paremman näköinen olit. Ja ryhdikäskään et ollut. Joten hyvinhän tässä kävi, kun kumpikaan emme olleet tyytyväisiä toisiinsa.

    • aina.sama

      Itse olen huomannut että ihmisillä todellakin on tasot ja he ovat todella tietoisia niistä.
      Jos menet treffeille epäviehättävän naisen kanssa niin hän haluaa jatkoa.
      Jos menet treffeille nätin hoikan naisen kanssa niin hän ei ole kiinnostunut.

    • Oletko varma, ettei nainen kokenut samoin?

    • hööh

      kaunis nainen, mutta ei ollut kiva

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      443
      1946
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      818
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      39
      814
    4. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      31
      773
    5. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      440
      737
    6. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      55
      731
    7. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      44
      665
    8. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      39
      595
    9. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      40
      586
    10. Somesta tuttu lääkäri Ari Miettinen on kuollut

      Somesta tuttu lääkäri Ari Miettinen on kuollut. Asian vahvistaa hänen puolisonsa ja leski. Miettinen kuoli traagisesti 3
      Salaliittoteoria
      1
      576
    Aihe