Katainen palaa ryöstämään Suomalaisia

Caruna sai alkunsa, kun Fortum myi sähkönsiirtotoimintansa Kataisen hallituksen suostumuksella. Hallituksen mukaan sähköverkoilla ei ollut strategista merkitystä
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katainen osti näin paikkansa EU:n huippuvirkaan ja nyt palaamassa tänne kokoomus on aina pettänyt Niinistön aikaan mainoisti itseään työntekijän edustajana ja kansa uskoi.


valheita valheiden perää omanedun tavoittelu on kehitetty huippiuunsa

Äänestä

politikot ovat hyvin näköalattomia , Carunan myyntiä voi pitää kansan petoksena josta pitää laittaa valtakunnan oikeuteen syylliset.

Äänestä

kataisen vaimo tulee Kataisen vedättäjäksi ilmeisesti vaimolle pitää saada näköalapaikka tai se on jo tiedossa vaatii vaan enään vähän polittista näkemystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taastasatät5ä kirjoitti:

Caruna sai alkunsa, kun Fortum myi sähkönsiirtotoimintansa Kataisen hallituksen suostumuksella. Hallituksen mukaan sähköverkoilla ei ollut strategista merkitystä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu