Pakolaisia kansanedustajien kakkosasuntoihin

Ja miksei ykkösasuntoihinkin. Arhinmäen Helsingin kaupungin arava asuntoon kyllä muutama tulija mahtuu. Hjallis voi laittaa sipoon myymättömät asunnot pakolaisille ja Hakkaraisen saunallakin voi joku asua aivan hyvin.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Timo soinille mahtuu kans ja kaikki brysselissä töissä kulkevat antakoot asunnon majapaikaksi. Sale ja Jennikkä ja pikku-Urkki saavat kans psansa ja samalla joku nuori setä voi toimia lapsenvahtina.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Cocacola05 kirjoitti:

Ja miksei ykkösasuntoihinkin. Arhinmäen Helsingin kaupungin arava asuntoon kyllä muutama tulija mahtuu. Hjallis voi laittaa sipoon myymättömät asunnot pakolaisille ja Hakkaraisen saunallakin voi joku asua aivan hyvin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu