Göteborgin syyllisiä..

14238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

linnaan kutsu tuli! ruotsin vastine antti rokalle...

Äänestä

Meillä tuollainen ruotsalaisen autonpolttajan tyyppinen kansalainen jolla on sekä Iranin että Suomen passit, sellainen on tämän tästä televisiossa, nauramassa meille suomalaisille. Kyseessä on iso iranilaisäijä Ali Jahangiri.

Kyseisen Jahangirin hyvä ysträvä on somalilaistaustainen Husu Hussein. Kumpikin sanovat tulleensa kohdelluksi huonosti Suomessa, Husseinkin joutuu ajamaan taksia perheensä elannoksi.

Äänestä
  • Kun en taas tälläkään kertaa parempaa ratkaisua keksi kyseisten herrojen elämänlaadun parantamiseksi, niin ehdotan: palatkaa toki esi-isienne maille.

    Ihmisen ei pidä kuluttaa lyhyttä elämäänsä maassa, jossa häntä kohdellaan huonosti.

    Ja toisinpäin: ihmisen ei pidä kuluttaa lyhyttä elämäänsä maassa, josta hän löytää vain moitittavaa.

    Äänestä

  • Hussein on päästään pimeä.

    Äänestä

Joko siitä Turkkiin pakenijasta on tietoa?

Äänestä
  • Kuvia siis?

    Äänestä

Kyllä oikeauskoiselle on annettava huvila, bemari ja pari blonditypyä. Muu on rasismia. Aivan erityisesti on rasismia odottaa että oikeauskoinen hankkisi rehellisen ammatin. Työ on vääräuskoisia varten. Jizya

Äänestä

Ammattirikollisia ne kaikki matut ovat, kuten tämäkin, Hänellä on 2½-vuoden tuomio kesäkuulta 2017, ryöstöstä, huumekaupasta ja pahoinpitelyistä. Tekojen tapahtuessa hän oli 16-17-vuotias. Hän on ollut nuorempana tekemisissä sosiaalitoimen kanssa.
19-vuotias: Tuomittiin heinäkuun alussa 10:ksi kuukaudeksi vankeuteen. Tilillä on ryöstöjä, huumekauppaa, etc. tavanomaista. Hänellä on myös aiempia tuomioita.
20-vuotias: Myös huumekauppatuomioita. Poliisin tuttu Frölundan torin päivystävänä huumekauppiaana.

Äänestä

Ruotsista on tullut kehitysmaiden rikollisten loppusijoituspaikka.

Ei siinä uutta ole. Jo Jugoslavia aikoinaan ulkoisti rikollisensa mm.Ruotsiin. Halvempaa kuin vankilat.

Äänestä

Suomen kansainvälisin eli rikkain yhteisö on vankila. Kuten Ruotsissa.

Äänestä

Ryssien arvailua?

Äänestä

Taitaa käydä taas niin, että palavat autot eivät enää kiinnosta, kun tuli ilmi ketkä olivat polttajat. Jos olisi ollut perusihmisiä, niin johan olisi rähinää riittänyt mediassa. Nyt vain tyynenä ihmetellään miten ne autot tuollalailla palavat.

Äänestä

Nämäkin kamelinajajat ovat karkuteillä ilmiantakaa jos näettä. Tappaneet muutaman miehen Vivallan nogo-alueella.

https://www.metro.se/artikel/ramadan-och-murseli-efterlysta-av-interpol-för-mord-i-örebro


Ramadan och Murseli efterlysta av Interpol för mord i Örebro
samband med en skjutning dödades två män i Vivalla i Örebro. Muhamed Murseli, 22, och Ramadan Ramadan, 30, är nu efterlysta av Interpol. Ramadan misstänks ha stuckit och skurit ett av offren.
På tisdagskvällen den 3 juli inträffade en skottlossning i stadsdelen Vivalla i Örebro, varefter två män dödades. Flera män sitter häktade misstänkta för mord, och två män är efterlysta för inblandning. Nu kan Metro berätta att det handlar om 22-årige Muhamed Murseli och 30-årige Ramadan Ramadan, som båda misstänks för mord.

Männen är nu uppförda på Interpols lista över efterlysta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Ei.ollut.yllätys kirjoitti:

Pitihän tämä arvata:https://mvlehti.net/2018/08/16/tuhopolttosarjasta-epailty-kaksoiskansalainen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu