on maahanmuuttajien autojenpolttamiset tunteet käyvät kuumina enkä ihmettele sitä lainkaan taisi nousta R-dmokraatit suurimmaksi puolueeksi.
Ruotsin puhutuin aihe mistä nyt keskustellaan
Tunteetkuumina
13148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Toivottavasti tehdään jotakin eikä vain keskustella siinähän nä ruotsalaiset ovat aina kunnostautuneet.ei kai kenellekkään tämä tullut yllätyksenä matut ovat vallanneet kaupunginosia johonka virkavalta ei uskalla mennä kuin suurenpartion voimalla .
Matuista on suuri ongelma meilläkin toivottavasti äänestätte oikein kevään vaaleissa ei ainoatakaan ääntä suvakkipuolueille tämä matujen tulitikkuleikki on vasta alkua tulevasta.
Naiset äänestävät Perussuomalaisia on ainoa puolue joka tuomtsee matujen tekemät raiskaukset.
Itis on hyvä paikka tutustua millainen tulevaisuus meitä odottaa,on kuvottavaa katsella noita kaapuniekkoja ja isoperseisiä somaliakkoja .
Saksan vaaleissa 1933 keskusteltiin Valtiopäivätalon tuhopoltosta. Natsit nostivat asiasta helvetillisen haloon ja voittivat vaalit.
Nyt ei enää tarvita parlamentin polttamista. Autojen polttaminen riittää siihen, että saadaan keskustelu kansalliskiihkoilijoiden toivomaan suuntaan.
Olet ilmeisesti pitemmän hoidon tarpeessa,mistä ihmeen kiihottelusta on kysymys? jos ihmiset ovat huolestúneita kun katsovat ulos ja oma auto tai naapurin tuikataan tuleen olet varmasti kävelymihiä niin typerä oli kommenttisi.
Miten ne polttajat niin nopeasti pakeni lähi-idän suuntaan ? - oliko poltot tilattuja ???
asiat on tutkittava perusteellisesti !
Miksi autot poltettiin mamujen asuttamassa lähiössä?.Eiköhän ole ruotsidemokraatien vaali työskentelyä,sillä mikään muu ryhmä ei tuosta hyödy niinkuin ne.
Turkkiin pakeni yksi muslimi toinen on pidätettynä toivottavasti saadaan kaikki muslimit kiinni.
Linnaan pahantekijät ja avustajat, rikoslaki sama auttajalla.
https://yle.fi/uutiset/3-10351155
Toivottavasti selvitetään oliko isku tilattu.Minua häiritsee se että miksei iskuja tehty ruotsidemokraattien omaisuudelle.
Näin se menee: Vasemmistolaiset itse tilasivat autojen polttamisen, jotta Ruotsidemokraatteja syytettäisiin ja kannatus romahtaisi.
Matut ovat huumekaupiaita halusivat pelotella lähiön asukkaita,kun pidetään pelonilmappiiriä yllä kukaan ei uskalla vasikoida vaan vaan tuottoisa busines saa jatkua. No tällä tällä tempulla saivat R-demokraatit sellaisen äänivöyryn nyt on oikeasti otettva kantaa politikojen hyssyttelyn aika on loppunut.