Sinkkuja ennätysmäärä miksi, no....

...esim varissuolla koulussa luokka jossa vain yksi kantasuomalinen lapsi, jota ” tietenkin” kiusataan kokoajan.
Kuka haluaa laittaa elämänpolulle tähän sairaaseen maahan omaa jälkeläistään. Annetaan suomen vaan kuolla. Pääasia että poliitikkojen mamubisnekset sujuu.
Jos voisin, niin kirveellä töitä tekisin, ihan kirjaimellisesti.
174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ehkä se on se "elefantti"- ja "sarvikuono"-ongelma, näillä suvakeilla.

Ovat kuitenkin suomalaisia... ja siksi niitä kiinnostaa eniten se mitä muut (muun maalaiset) heistä ajattelee.
Ja ´pitää sitten nöyristellä ja olla niin h suvaitsevaista että.
Suomalaisuuden arvostus siinä varisee. Jäljelle jää arvojen mädättyminen mutta niin että he eivät sitä itse tajua.

Vasta sitten kun käyvät isoisoisän haudalla jouluna 2035.
Silloin tajuavat että isovanhemmat maksoivat hengellään tästä maasta ...
jonak tämä suvakkipolvi tuhlasi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jatämäontotta kirjoitti:

...esim varissuolla koulussa luokka jossa vain yksi kantasuomalinen lapsi, jota ” tietenkin” kiusataan kokoajan.
Kuka haluaa laittaa elämänpolulle tähän sairaaseen maahan omaa jälkeläistään. Annetaan suomen vaan kuolla. Pääasia että poliitikkojen mamubisnekset sujuu.
Jos voisin, niin kirveellä töitä tekisin, ihan kirjaimellisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu