Media joka ei pysty avoimeen keskusteluun yhteiskunnan toisinajattelijoiden ja äärimmäisten
ryhmienkin kanssa on valhemedia mitä suurimmassa määrin,sillä totuushan ei pala tulessakaan,sen me jotka olemme valmiita vapaaseen avoimeen keskusteluun sekä nykyisyydestä että historiasta tiedämme.
ryhmienkin kanssa on valhemedia mitä suurimmassa määrin,sillä totuushan ei pala tulessakaan,sen me jotka olemme valmiita vapaaseen avoimeen keskusteluun sekä nykyisyydestä että historiasta tiedämme.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mikäli Suomen media olisi niin oikeassa joka asiassa kuin Paavi itse kuvittelee,niin he voisivat avoimesti kutsua Bäckmanin ja Suomen itsenäisyyspuolueen jäseniä yhteisiin ohjemiinsa,mutta ongelma on että he eivät pärjää vapaalla areenalla heille.
Viimeisin tuntomerkki valhemedialle on että he itse levittävät valheita noidista ja peikoista kuten he trollejansa kutsuvat,näin he lietsovat kansaan sitä suurinta anarkista vihaa eli yllyttävät ihmisä rovioaikakaudelle missä giljotiinit olisivat nykypäivää
Toivoisi faktoja ja todisteita syytteiden tueksi, näitä antaa myös vastamedia. Pelkkä trolliksi syyttely voidaan katsoa yritykseksi saattaa aiheellinenkin kritiikki epäilyksenalaiseksi ja pönkittää vallan omia pyrkimyksiä.
Valhemedialle ominainen tuntomerkki on myös äärimmäisen vapauden aatteen samanaikainen levittäminen ,mikä koskee lähinnä seksuaalista irstailua ja erilaisten vallankumousta muistuttavien paraatien eli mielenosoitusten organisoimista,yhteikunnan näyttämiseksi vapaalta vaikka todellinen sananvapaus onkin kielletty.