Halla-aho uhosi että hän tulee puheenjohtajana erottamaan Soinin ministerinvirastaan. Siinä politiikan märkäkorva sai nähdä, mitä todellinen valtiomies tekee tuollaisessa tilanteessa: Soini jätti tämän uhittelijan kuin nallin kalliolle, vei mukanaan puolueen parhaimman aineksen ja jätti Halla-aholle puolueen jämäsakista muodostuvan tynkä-persupuolueen kuin luun käteen. Sen sijaan että Halla-aho olisi saanut johdettavakseen Suomen toiseksi suurimman hallituspuolueen, jäljelle jäikin hallituskelvoton ja kutistuva pellepuolue, joka nyt hädissään yrittää kosia kaikkia muita puolueita hallituskumppaneikseen; jopa vihreitä ja Rkp:tä.
Ei kannattaisi uhitella isommilleen, vai mitä, Jussi?
Ei kannattaisi uhitella isommilleen, vai mitä, Jussi?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kansa katkerana valehtelevalle petturi Soinille.
https://youtu.be/VnAoB6Fipgk
Miksi äänestää ketään kun ei tiedä koska se takki kääntyy.
Jokainen osaa kääntää nuttua, jos haluaa.
Jokainen osaa valehdella, jos haluaa.
Korkkiruuvi on oikea sana Soinista ja sinisistä.
Häviäjät eivät kestäneet häviämistä.
Muuten kokoomuksessa puheenjohtajakisasta taisteli Orpo ja Stuppi.
Toinen hävisi.
Toisesta tuli uusi ministeri stupelon tilalle. Stumppi tipahti pallilta.
Lähtikö puolet kokoomuksesta karkuun ?
Eipä silti , epärehellisenpää puoluetta kuin kokoMustalaset ei ole.
Orpo ei uhitellut kenellekään, koska ei ole yhtä tyhmä kuin Halla-aho, joka sen sijaan uhittelullaan suututti persujen smp-siiven. Todellinen märkäkorva siis, vai mitä? Kuinka tyhmä ihminen sellainen onkaan, joka hajoittaa puolueensa uhittelullaan kahtia?
Soini teki pelimiehen liikkeen! Pelasti hallituksen kaatumisesta. Historia tulee kiittämään. Persut tekivät suuren virheen valitessaan Halla-ahon kaltaisen nysverön. Mies ei osaa edes kondomia käyttää!
Öyhöttäjät paniikissa itkee PS voittaa vaalit.