Olen katsonut Vantaalta asuntoa, ja Nikinmäessä olisi tarjolla juuri sellainen minkä haluaisin. Muutan etäämmältä, joten olisi kiva kuulla Nikinmäessä asuvien tai asuneiden mielipiteitä ja arvioita alueesta. Mikä Nikinmäessä on erityisesti plussaa ja mikä miinusta? Onko joitakin "häirikköalueita"? Luonto siellä on kaunista, ja siihenkin ihastuin, asunnon lisäksi. Kiitos :)
Nikinmäki, plussat ja miinukset
Nerume
6146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aivan kamala paikka 🖕💩💩💩💩💩🖕
Joku typerä taas vetäissyt tuon edellisen tekstin. Ei näköjään ole parempaa tekemistä elämässä, kuin vaan purkaa pahaa oloaan.
Veljeni rakensi -80-luvulla kaksikerroksisen ok.talon Turilaantielle Nikinmäkeen, mutta valitettavasti -90-luvun laman iskiessä pankki halusi pelastaa itsensä ja koti oli jätettävä, surullista silloin, kuten monelle muullekin sinä laman hetkenä.
Nikimäki, aivan hirveä paikka!!! 🖕💩💩💩💩💩🖕
oksupoksu=Jonne16, Paikka varmaan paranee, jos osaat pysyä pois sieltä tai et käy siellä.
Nikinmäki!!!??? Täynnä vajakkeja 🤣🤪👌😈🤪💩😵😂😝🤩🤑
Positiivistä on se, että siellä ei näy älymystöä tai talouden eliittiä käyskimässä näsäviisaan oloisena pitkin katuja.