Vihervasemmistolainen puolue!

SDP, Vihreät, Vasemmistoliitto ja RKP tekevät niin tiivistä yhteistyötä, että voisivat liittyä Vihervasemmistolaiseksi puolueeksi.

Yhteisiä asioita on vapaa maahanmuutto, pakkoruotsi ja ääri feminismi.
Valkoinen heterosexuallinen mies on puolueiden yhteinen vihollinen.
Lihan syönti on kiellettyä, paitsi muslimeilta joille sallitaan halal liha.
Homoseksualismi on ihannoinnin aihe, paitsi muslimeille on sallittua heidän vainoaminen. Naisten vapaudet ovat puoluiden ykkösaihe, mutta he hyväksyvät musliminaisten pakottamisen kaapuun.Muslimeille sallitaan myös useampi vaimo, jopa lapsivaimot.. TYTTÖJEN SUKUPUOLIELIMIEN SILPOMISELTA SULJETAAN SILMÄT. Näistä saa Vihervasemmistolaiselle puolueelle ohjelman.

10

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin tietenkin yhteistä on myös vaatimus sähköautojen lisäämisestä.
      Sähköä ei saa tuottaa kuitenkaan ydinvoimalla, hiilellä, öljyllä tai turpeella.
      Vihervasemmiston mielestä se on turhaa, koska sähköä saa kaikki töpselistä.

    • isämmaallinen

      Tapasin nettideiteissä mukavan naisen joka paljastui vihreiden kannattajaksi, olin hänen luona yötä, tämä nainen tuoksui kauniin kukan hajun sijaan härskiintyneeltä rasvalta, lisäksi hän nuoli koiraansa, joten ei tullut mieleenkään että voisin suudella tätä naista, hänen koira ennen sitä löysi metsästä käytetyt paskapaperit. Miten voit suudella tuommoista naista??

      Kaiken lisäksi ulkoisesti tämä nainen näytti siltä kuin olisi aina ollut "raskaana", erittäin häiritsevää! Tuommoista naista ei voi panna kuin kunnon allahur-fuckbar, ällös hyvä vain!

    • VeiVei

      Vihreät on ns piilovasemmistolainen puolue. Tietty keskittyminen ympäristöasioihin on jäänyt sivurooliin. Kommareita kaikki. Virhe tehtiin v .1918.
      Tähän voisi lisämausteeksi laittaa suomen kirkon joka ajaa minusta myöskin vasemmistolaista politiikkaa. Vai miten linkin takana olevan kirjoituksen voisi käsittää kuin kirkon poliittisen kannanottona

      https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/jumala-trump-ja-putin-kristillisen-konservatiivioikeiston-toiminta-suomessa-kulkee-samoilla-raiteilla-kuin-yhdysvaltain-evankelikaaleilla

      Jumala, Trump ja Putin – kristillisen konservatiivioikeiston toiminta Suomessa kulkee samoilla raiteilla kuin Yhdysvaltain evankelikaaleilla
      Liikkeen sanoma leviää vastamedian välityksellä. Venäjä hyödyntää täysin samaa arvomaailmaa informaatiosodankäyntinsä aseena.

      • värikäs.syksy

        Vihreät oli vielä Vanhanen II hallituksessa TÄYSIN kokoomuksen apupuolue, kutsumanimellä "kokoomuksen puisto-osasto". Äkkiäpä heistä onkin siinny komukoita. Vai onko sittenkin niin, että komukoita ovakki kokkareet, ainakin yhteisen perään kuolaavat kovasti? Pitäisköhän meille perustaa perskeko puolue, "punaoikeisto"?


    • sfsadafafds

      Kokoomuksen ja kepun vaalityötä trollin voimin jees.

    • Vihervasemmisto on ottamassa matuja vaikka kuinka paljon. Miten tämä ylikansoittaminen ja vihreiden luontoarvojen säilyttäminen yhteensovitetaan. Tällä hetkellä maassa olevat 30000 nuorta miestä tarkoittaa yhtä monta autoa liikenteeseen. Näitä autoja tuodaan nyt Ruotsista.
      Siellä on organisaatiot matuilla, jotka autoja myyvät. Eli saastuttava auto tulee Suomeen ja rahat menevät Ruotsiin. Helsingin ruuhkat pahenevat ja kohta tunnin työmatka onkin 2 tuntia.

      Asuntojen saanti vaikeutuu. Käytännössä muualta Suomesta ei voi muuttaa Helsinkiin.
      Yliopistoissa opetetaan englanniksi ja suuri osa opiskelijoista häipyy valmistuttuaan Suomesta.
      Suomeen jäävät lähinnä sosiaalituilla elävät.

      Väestönkasvu merkitsee lisääntyvää energiankulutusta. Tämä merkitsee uusien ydinvoimaloiden rakentamista nopealla aikataululla.

      Lento-ja laivaliikenne lisääntyy merkittävästi. Oleskeluluvan saatuaan matut matkustavat lomalle kotimaahansa ja tapaamaan tuttaviaan ja sukulaisiaan Eurooppaan ja jopa Amerikkaan.

      Terveydenhuolto tukkeutuu. Tällaista politiikkaa vihervasemmisto ajaa.

    • Vihtori-kosola

      Vihreät ja kommarit ovat vaan todenneet että sivistysvaltion tuhomainen on molempien asialistalla ja ovat näin löytäneet toisensa.

    • varma-tieto-

      Rynnäkkökivääripuolue on kylläkin kokoomuksen tytärpuolue.

      • Konepistooli on RKP:n presidenttiehdokkaan käyttmä ase, jolla pelotteli kielitovereitaan, että vallankumous on alkanut. Nyt RKP on osa vihervasemmistoa.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      177
      4995
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      18
      4376
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3107
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      253
      2952
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      143
      2892
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2501
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1919
    8. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      22
      1747
    9. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      34
      1733
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      65
      1719
    Aihe