Lin sunnuntaikänni terassilla
tukkasilmille
57614
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Tyypillinen taistolaisalkoholisti.
Tyypillinen seiska uutinen!
Late Lapista. SSSS Ry!
Noin ne hommat lähtee lapasesta on muuten mahtava kuva.
näkee miten ruma akka se todellisuudessa on jos siitä on jollain ollut jotain epäilyksiä, vaikee ymmärtää että tommosta mölyävää pultsaria joku äänestää.
Kokkare hekumoi ja jeesustelee.
Trollonlollon.
Tulee ihan Amy Winehouse mieleen ku se oli kunnon kuurilla.
Lii olis vaan ryypännyt köyhien ja sorrettujen selkänahasta revityin varoin??
No, ei enstemmmäinen punapäällikkö joka toimii kuten huutelee.
Kokoomustrolli jeesustelemassa.
pelkkään viinaan vai tehostaako viinan vaikutuksia lääkkeillä tai huumeilla?
Oho! Jopas sattui, vai että ihan ministeri! Sunnuntaina tosiaan tuli tämän näköisen naisen kanssa painettua maljakkoa terassilla, ja painettiinhan me sitten toisiammekin myöhemmin. Ei mikään ihme, että möykkäsi, sillä myin hänelle myös tuttuja ja turvallisia serbi ksaloleita, joita hän kovasti kuulemma tykkää syödä, viinan kanssa tietenkin. Kyllä siinä oli ihmisillä aihetta hämmennykseen, kun Lin kanssa huutelimme ja möykkäsimme rivouksia, ja esittelimme sukupuoli elimiämme, kunnes sitten horjuen lähdimme minun kämpilleni nussimaan, ja ottamaan viivoja sekä virolaista vodkaa. Kova nainen kyllä lutkuttamaan slaikkaa, sitä en kiellä! Mutta en olisi ministeriksi uskonut😂 kaikenlaista sitä sattuukin. Terveisiä vaan sinne eduskuntaan! Otetaan joskus uusiksi arvon neiti Li! Sinulla on numeroni, joten soittele! T. Taneli
Kokoomusloinen taas viisastelemassa omahyväisyydessä koska et pääse naisen päälle muuta kuin mersullasi.
Liiltä viinan pönkittämä lausunto, jonka mukaan "puolue", "politiikka" ja "kansa" ovat natsien keksimiä termejä, ja niiden käyttäjät tuomitaan vasemmistoliiton punaisen prikaatin salamurhattaviksi. Ellei näitä sanoja satuta käyttämään itse.
Annetaan hänelle anteeksi vaikka onkin kansanedustaja ja VAS-puheenjohtaja. Opposiittiön rakkikoiran homma on raskasta, jos se masentui kun Sipilä sanoi heitä vihervasemmistoksi. Kuvitelkaapa jos vaikka Ps,n Leena Meri olisi örveltänyt samalla tavalla??
Mieskansanedustajat ja ministerit harva se viikko otsikoissa kähminnöintiensä ja dokailuidensa takia joten pitäkääpä jeesustelijat matlampaa profiilia.
Olin kanssa tämän "rouva ministerin" näkevinäni liikenteessä sunnuntaina. Siihen malliin oli kuola poskella, eikä kävelykään ollut kovinkaan kehuttavaa. Pakko oli olla jotain muutakin, kuin viinaa alla. Suht suoria ehdotuksia sanoi minulle erään baarin tiskillä odottaessani juomiani. Ehdotukset viittasivat minun jalkoväliini.. Suomi!
Trollin horinaa.
Tota kuvaa kannattaa ehdottomasti käyttää seuraavissa vaaleissa ku hakee eduskuntaan.
Kylläpä sitä nyt yritetän olla vitsikkäitä.
Vasurien puh.johtajan homma näyttää olevan suhteellisen raskas homma. Raskas työ, raskaat huvit. Ottihan se edellinenkin puheenjohtaja Arhinmäki tirmoolia.
Sen terassin ympärillähän parveilevat kommunistien äänestäjätkin. Alapuolella huumekauppiaat, kotimaiset ja ulkomaalaiset. Ylempänä Katri Valan puistossa sadat narkkarit piikittävät itseään ja spreijaavat viereisten talojen seiniä. Eilenkin erään talon seiniä puhdistettiin ja maalattiin koko päivä.
Suomessa ei ole enää kommunisteja koska SKDL lakkautettiin 90-luvun alussa kun Neuvostoliitto kaatui.
Samaa paskaa eri nimellä.
Puhut nyt kahdensortin persuista.
Vai ei ole suomessa kommunisteja? On varmasti, mutta ei välttämättä tuolla nimellä kutsuttuna.
Syväkurkku "tietää".
No, c'moon, se on sellaista parempaa ördäämistä.
Nainen räkäkännissä, ei kaunista katseltavaa.
Miestäkö muka komistaa? Älä viitsi jeesustella.
Li ei kestänyt sipilän vihervasemmistotermin käyttöä. Kännää nyt sitten pari kuukautta putkeen oikeistopopulistiterminologian vuoksi.
ne suurimmat kärsijät Sipilän touhuista ihan tavallisia veronmaksajia jotka sen ansiosta ovat joutuneet työttömyyden kautta takaisin entiseen hommaansa tällä kertaa ilman palkkaa.
Tyypillinen vasuripummi. Loisii verovaroilla ja vinkuu.
Li Anderssonin isukki on Turussa Stefan Wallinin,RKP, hyvä perhetuttu ja elätettävä apuraha-taiteilija Andersson
Mua ei silleen kovinkaan jaksa hetkauttaa enään oikeisto tai vasemmisto, tuntuu samaa paskasakkia olevan kummatki. Mites se Alanko laulo, elämä on reiässä rattoisaa, reiässä jonka ympärillä on vaan oma perse. Mut huvittaa ja säälittääkin nää oikeiston jampat, silmä kovana seuraa keskustelupalstoja millon pääsee laukoon idiootimaisia provoja.
Aamu varmaan alkaa sillä että selaa kaikki missä on vasemmasta jotain uutista :)
Kelakkaa mikä homma siin on jollekki luotu, tekis edes oikeita töitä, voi voi, mut jatkakaa ihan sama :) :) :)
Touko pieksää homoja ja andersson vetää sunnuntaikännejä räät poskella. On siinä vihervasemmisto voimissaan. Tuleva hallituspohja demareille, joiden sankarimatu jäi taas kiinni.
Vaikutat yhtä pelleltä kun nää ison maitten pressat, tommosiin on oikeastaan turha tuhlaa energiaa. Tämäkin viesti oli jo liikaa
Just, sehän oli niin ihana uutinen kun Vas-puheenjohtaja oli perskännissä örveltämässä.
Eikä viinanjuontia nyt kriminalisoitu olekaan, edes kansamme edustajalta. Saahan sitä ryypätä niin paljon kuin kyynärpäät kestää. Ja mitä "isojen maiden pressat" tähän kuuluu?
Kokoomuspersutti öyhöttää.
Harvalla duunariakalla on noin hyvät perät.
Li on jurrissa aivan Marjo Leinosen näköinen. Ei varmaankaan osaa laulaa yhtä hyvin.
Päihteet vie kommareita ja anarkisteja
Puhumattakaan konjakkipieruisista kokoomuslaisista ja kiljupieruissaan pankolla makaavista kepuista.
Anarkisteista ja narkkareista on takuulla yli 99 prosenttia vihreitä ja kommunisteja.
Aika karmeeta, vasemmiston puheenjohtaja umpikännissä. Mutta eihän noista ole yhteiskunna esikuviksi.
Ovat tavallisen kansan verovaroja tuhlaamassa muka hyvinä ihmisinä maailman äärettömän kokoisille kansoille...ei saatana mitään järkeä noiden päässä.
Heidän tulisi hoitaa oman kansansa asioita oman kansansa vervaroilla eikä joiden negruidien ja muslumaanien !
Minä olen vain tavallinen työläinen, mutta en ole kännejä saatika umpikännejä kehdannut vetää enää, kun tulin yli 30-kympin ikään.
Sitä oppi käyttämään järkevällä tavalla alkoholia.
Kokoomuspersutti taas jeesustelemassa.
Tämä konsonantti-ihme ei osaa muita lauseita muodostaa kuin kokoomus...jotain.
Ei hik,hik viiiiinojaaaa kauppaan hik,kik.....
Lii on vielä aika raitis. Arhinmäki ei muista suurimmasta osasta poliittista uraansa yhtään mitään.
Itse en ikinä äänestäisi ketään jota en ole nähnyt kännissä.
Olin samalla terassilla ja huomasin, että oli myös paskonut housuihinsa. Haju levisi niin, että oli pakko lähteä fiksummalle terassille.
Trolli.
Lärvit ja piiskaa. Poliitikoilla riittää vauhtia.
Seiskasta:
Li Andersson osallistui viikonloppuna puolueensa Tallinnan risteilylle. Laiva palasi Helsinkiin sunnuntaina klo 16:n maissa.
Li ystävineen ei kuitenkaan pyyhältänyt terminaalista kotiin vaan vasemmistoliiton puheenjohtaja päätyi jatkamaan juhlintaa Helsingin Sörnäisiin.
Sörkassa tarkkasilmäinen Seiskan lukija bongasi Lin alkuillasta Kolme Kaisaa ravintolan terassilta.
Li drinksutteli tiuhaan tahtiin ja alkoi olla kahdeksan aikaan jo melkoisessa vauhdissa.
Hän piti seurueineen kovaa älämölöä ja joka toinen lause alkoi v-kirjaimella, baarikärpäset kertovat Seiskalle.....
Hieman ennen klo kymmentä Li lähti ystäväpariskunnan kanssa kuppilasta. Vasemmistopomo hoippui kadulla ja askellus oli epävarmaa, kunnes ystävätär otti Lin kainaloonsa ja lähti taluttamaan tätä.....
-(kuvassa Li kävelee päin punaisia valoja erittäin vilkkaasti liikennöidyn tien yli)
Millainen Li on sitten tosikännissä
https://www.iltalehti.fi/politiikka/201808232201155802_pi.shtml
Ottikohan nelivetokännit vai kalsarikännit??
iskias on iskeny!
Trolli.