Vain lihateollisuusko huolettaa puolustusministeri

Meitä on täällää monta muutakin viljelijää jotka tahtoisimme päästä puolustusvoimain ruokahankintaan.

Ruokaa se on muukin kuin liha.
587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sinitollo Niinistö on sitä mieltä,että lihaa se pitää olla. Eikö tälle sinitollolle ole minkäänlainen valistus mennyt perille. Ei tämä Niinistö ajattele mitään muuta kuin omaa hillotolppaansa. Äänioikeus se on kasvissyöjälläkin eikä ainakaan sinitolloja äänestetä.

Äänestä

Minusta on positiivistä että armeijankin ruokavaliota monipuolistetaan. Soinistit voi marssia vatsallaan,

Äänestä
  • Kyllähän Timo Soinin vatsalla muutaman kymmenen kilometriä menee vaikka ryömimällä.

    Äänestä

Mikko Kärnä puolustusministerin kasvisruokalausunnosta: "Typerää hyökätä kasvisruokaa vastaan"

Äänestä

Tarjotaanko intissä nykyään lihaa,?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Törkyvastaus kirjoitti:

Meitä on täällää monta muutakin viljelijää jotka tahtoisimme päästä puolustusvoimain ruokahankintaan.

Ruokaa se on muukin kuin liha.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu