Eliquis keuhkoveritulppaan

Olen hieman yli kuukauden käyttänyt tätä verenohennuslääkettä. Koko ajan on nenäverenvuotoa sekä nenää kutiaa jatkuvasti. Olen rasvaillut nenää ja käyttänyt a-vitamiinitippoja. Tuloksetta. Nenän kutina on tällähetkellä pahin ja valvottaa öisin.Mietin onko tuo eliquis joka aiheuttaa tätä kutinaa koska tämä on tullut sen jälkeen. Onko kenelläkään tämä lääke aiheuttanut samanlaisia oireita? Onko jotain keinoja millä saisin nenänkutinan helpottumaan?
0111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


nenäkutina kirjoitti:

Olen hieman yli kuukauden käyttänyt tätä verenohennuslääkettä. Koko ajan on nenäverenvuotoa sekä nenää kutiaa jatkuvasti. Olen rasvaillut nenää ja käyttänyt a-vitamiinitippoja. Tuloksetta. Nenän kutina on tällähetkellä pahin ja valvottaa öisin.Mietin onko tuo eliquis joka aiheuttaa tätä kutinaa koska tämä on tullut sen jälkeen. Onko kenelläkään tämä lääke aiheuttanut samanlaisia oireita? Onko jotain keinoja millä saisin nenänkutinan helpottumaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu